EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.05.09.

Festivāls NĀC LĪDZĀS


Visi, kas vien vēlas būt kopā ar talantīgajiem bērniem no 13.Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās, tiks gaidīti rīt, 19.maijā 12.00 VEF Kultūras pilī, kur sāksies festivāla Rīgas Lielkoncerts. Tajā kopā sabrauks 400 bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no 41 speciālajām internātskolām, bērnu namiem un dienas aprūpes centriem no visas Latvijas. Koncerta kopgarums būs vairāk kā 3 stundas!

Aprīļa beigās notika 4 reģionālie festivāli Kurzemē, Latgalē, Zemgalē un Vidzemē, no kuriem uz Rīgas Lielkoncertu tika izvirzīti apmēram puse no visiem priekšnesumiem. Tādēļ droši varam teikt, ka Rīgā sapulcēsies jau paši labākie izpildītāji. Priekšnesumi ir visdažādākajos žanros – dziesmas, dejas, teātra miniatūras, instrumentāli skaņdarbi, vingrojumi.

Viņu sniegumu vērtēs kompetenta žūrija, lai noteiktu festivāla 12 laureātus. Savu vēlmi skatīties un izvērtēt bērnu sniegumu, šogad izteicis arī komponists Jānis Lūsēns, radio žurnāliste Baiba Palkavniece, šovbiznesa pārstāvis Valters Krauze. Jau daudzus gadus un arī šogad ar festivālu kopā ir kontrtenors Sergejs Jēgers, izdevēja Iveta Mielava, producente Indra Rubene, baletdejotājs Iļja Vlasenko, māksliniece Vēsma Vītola.

Bet kā viesmākslinieki festivāla dalībniekus iepriecinās perkusionistu grupa Matīsa Akuratera vadībā Samba de Riga.


Pēc Lielkoncerta visiem festivāla dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu, par ko festivāla organizētāji saka paldies apdrošināšanas kompānijai BTA, kas palīdzēja iegādāties biļetes. Laureātiem balvas sarūpējusi UNESCO Latvijas nacionālā komisija.


Bet 28.maijā visiem laureātiem būs iespēja piedalīties Lielajā Meža stādīšanas talkā, Zemgales mežsaimniecībā, kur katrs varēs savām rokām iestādīt kokus Latvijas meža atjaunošanai.

Un pēc vasaras brīvlaika laureātiem būs jāsāk nopietni gatavoties Ziemassvētkiem, jo šogad atkal ieplānoti vērienīgi sarīkojumi. Lielais Ziemassvētku koncerts kopā ar Latvijas profesionāliem māksliniekiem plānots Pēterbaznīcā. Turpat visu decembri domāta arī lielā Ziemassvētku lietišķās mākslas darbu izstāde. Projektā arī, ka šogad Ziemassvētku lielo egli Doma laukumā, līdzīgi kā 2007.gadā Kronvalda parka egli, greznos festivāla Nāc līdzās dalībnieku darinātās rotas.

Sīkāka informācija par festivālu atrodama www.festivalufonds.lv

Sarma Freiberga
Festivāla Nāc līdzās vadītāja
Tel. 29238333