EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
21.04.10.

Festivālā „Ziv zup” stāstīs par UNESCO LNK tīklu „Stāstu bibliotēkas”


No 23. līdz 25. aprīlim Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs rīko jau ceturto Kurzemes stāstnieku festivālu „Ziv zup”, kas apvieno vairākas Kurzemē zināmas stāstnieces, dažādas folkloras grupas un etnogrāfiskos ansambļus. Festivāla ietvaros notiks stāstu stāstīšana gan telpās, gan brīvā dabā. Līdzās pasakām, teikām anekdotēm un piedzīvojumu stāstiem skanēs arī dziesmas, tiks vadītas rotaļas un dalībnieki cienāti ar gardu zivju zupu. Festivāls norisināsies trīs dienas.


Piektdien, 23. aprīlī ikviens interesents aicināts uz Kuldīgu piedalīties seminārā par stāstiem un stāstīšanu, tai skaitā par UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) bibliotēku tīklu „Stāstu bibliotēkas” un UNESCO Asociēto skolu projektu. Dalībnieki aicināti doties arī teiku takā pa Kuldīgas pilsētu un izbaudīt vakarēšanu kopā ar stāstniekiem.


Sestdien, 24. aprīlī Kuldīgā klausītājus priecēs Viduskursas novada bērnu un jauniešu koncerti, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rotaļu programma „Virpu, virpu, virpulī”, stāstnieku sarīkojums Talsu novada muzejā un festivāla centrālais notikums „Ziv zup pret stāstu”.


Savukārt svētdien, 25. aprīlī ikviens tiek aicināts uz stāstu laiku Ventspilī, Pārventas bibliotēkā, kas ir viena no 19 UNESCO LNK bibliotēku tīkla „Stāstu bibliotēkas” dalībniecēm. Interesenti tiek aicināti arī uz festivāla „Ziv zup” noslēgumu Amatu mājā.


Festivāla nosaukums „Ziv zup” izvēlēts gan tādēļ, ka Kuldīgā, kas ir galvenā festivāla norises vieta, tieši šajā laikā ir vērojams dabas fenomens t.s. lidojošās zivis, gan tādēļ, ka stāsti raitāk vijas, ja katlā vārās makšķernieku čempionātā tikko saķertās zivis, gan arī tādēļ, ka daudzi kurzemnieku stāsti tiek stāstīti viņu dialektā un ir saistīti ar ūdeņiem, zivīm, zvejošanu un ēdienu gatavošanu.


UNESCO LNK stāstīšanas projekta ietvaros 2009. gada nogalē tika izveidots bibliotēku tīkls „Stāstu bibliotēkas” ar mērķi vienot dažādu paaudžu cilvēkus, atdzīvinot stāstīšanas tradīciju starp paaudzēm, kā arī pilnveidot ikviena valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā. Šobrīd bibliotēkas aktīvi daudzviet Latvijā rīko dažādus stāstīšanas pasākumus, aicinot piedalīties ikvienam interesentam.


Informāciju sagatavoja:
Madara Kāne
UNESCO LNK Sekretariāta asistente
Tālr.: + (371) 67325109