EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.03.10.

Erudītie Latvijas vidusskolēni dosies uz Briseli


Projekta „Es un Brīvība” ietvaros vidusskolēni aicināti piedalīties erudīcijas konkursā, kura labākie dalībnieki apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē.


Konkursā iesaistīties var arī sākot no otrās kārtas, atbildes uz jautājumiem iesniedzot līdz 21. martam. Konkursa otrā kārta veltīta Atmodas laika ekonomikai. Pirmās kārtas uzdevumi bija par Atmodas laika kultūras dzīvi. Tajā piedalījās 76 skolēni.


Ar konkursa nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Okupācijas muzeja mājas lapā: http://www.omip.lv/piedalies-konkursa/vidusskoleniem


Erudīcijas konkurss vidusskolēniem par Latvijas neatkarības atjaunošanu kopumā noritēs trīs kārtās no līdz 15. aprīlim. Konkursā tiek vērtētas skolēnu teorētiskās zināšanas, prasme analizēt vēstures avotus un spēja iejusties vēsturiskās situācijās un izdarīt patstāvīgus spriedumus.


Konkursa labākie dalībnieki 2010. gada 1. līdz 3. maijā Rīgā piedalīsies informatīvā un atraktīvā seminārā par 1990. gada 4. maiju. Savukārt 10 labākie semināra dalībnieki 2010. gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē.

Projekta „Es un Brīvība” mērķis ir veicināt jauniešu interesi, zināšanas un spēju patstāvīgi spriest par Latvijas valstiskuma veidošanu un atjaunošanu, kā arī veidot personīgu attieksmi pret savu valsti.


„Es un Brīvība” ietvaros tiek rīkotas arī nodarbības skolās par Latvijas neatkarības atjaunošanu, zīmējumu konkursi pamatskolēniem un radošo darbu konkursi sākumskolas skolēniem. Sīkāka informācija par projektu: http://www.omip.lv/es-un-briviba


Projektu īsteno Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un 4. maija Deklarācijas klubu. Tas tapis kā skolu projekta „Baltijas Ceļš un skolas: dzīvā piemiņā” un jauniešu projekta „Atpakaļ nākotnes dēļ” turpinājums.


Papildinformācija:
Danute Dūra
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības programmas vadītāja
Tālr.: 29184594, 67211030
E-pasts: danute@omf.lv


Informāciju sagatavoja:
Madara Kāne
UNESCO LNK praktikante