EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.03.11.

E-prasmju nedēļas pirmajā dienā dažādos pasākumos iesaistījušies vairāk nekā 4000 iedzīvotāju


Vakar, E-prasmju nedēļas pirmajā norises dienā, dažādos pasākumos Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 4000 iedzīvotāju, - tā NOZARE.LV informējuši rīkotāji.


Pēc viņu sniegtajiem datiem, gandrīz 4000 dalībnieku reģistrējot savu dalību Eiropas digitālajā skaitītājā, Latvija ierindojusies aktīvāko Eiropas valstu vidū.


Vakar E-prasmju nedēļa tika aizsākta ar divām diskusijām, kuras varēja vērot arī internetā.


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija prezidente Signe Bāliņa, kura vakar atklāja E-prasmju nedēļu, norāda, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) šī gada ziņojumu ir vērojama Latvijas izaugsme elektroniskās pārvaldes jomā - starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm Latvija ieņem 15.vietu elektronisko sakaru pieejamībā, pārsniedzot Eiropas vidējo rādītāju. "Esmu gandarīta, ka aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju ikdienā izmanto internetu," komentē Bāliņa.


Kā ziņots, vakar ES mērogā rīkotās E-prasmju nedēļas pasākumi Latvijā aizsākti ar sabiedrisko organizāciju un valdības pārstāvju apspriedi ES mājā.


E-prasmju nedēļas ietvaros paredzēts vairāk nekā 500 ar datoru un interneta lietošanu saistītu pasākumu visās Latvijas malās. Pilns notikumu saraksts atrodams mājaslapā www.eprasmes.lv.


Nedēļas pasākumu programma tapusi, sadarbojoties vairāk nekā 200 partneriem - ministrijām, pašvaldībām, izglītības iestādēm, bibliotēkām, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares uzņēmumiem, bankām un nevalstiskajām organizācijām.


E-prasmju nedēļas jeb Interneta tiešsaistes nedēļa notiek daudzās Eiropas valstīs, un to sadarbībā ar EK rīko "Telecentre Europe". Latvijā "E-prasmju nedēļas" norisi koordinē LIKTA un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


Elizabete Rutule, Nozare.lv

UNESCO LNK Eiropas e-prasmju nedēļas norisē līdzdarbojas kā nacionālais partneris.