EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.05.11.

Divi Latvijas jaunieši ieteikti dalībai restaurācijas kursos Norvēģijā


6. starptautiskajiem restaurācijas kursiem jauniešiem, kas norisināsies Rērosā, Norvēģijā no 2011. gada 15. līdz 26. augustam, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) ir nosūtījusi divu Latvijas jauniešu pieteikumus.


Interesi un vēlmi gūt zināšanas un praktiskas iemaņas restaurācijā izrādījuši deviņi jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Ņemot vērā pieteikumu vērtēšanas kritērijus, atbalstīti divi - Gusts Siksna no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas un Jānis Špats no Cēsu profesionālās vidusskolas.


Restaurācijas jomā norit pastāvīga Baltijas valstu sadarbība, un UNESCO LNK aicina iepazīties ar interešu un darbības jomu daudzveidību, kas bija redzama nupat Viļņā noritējušajā Baltijas valstu restauratoru konferencē „Mākslas un zinātnes sintēze konservācijā – virzieni un sasniegumi”.


Šobrīd notiek arī Latvijas pievienošanās process Starptautiskajam kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centram (International Centre for the Study of the Preservation and Restoration of Cultural Property, ICCROM), un tas dos vēl plašākas iespējas izkopt restauratoru zināšanas un prasmes.


UNESCO LNK pateicas par interesi un novēl jaunajiem restauratoriem izdošanos turpmākajās mācībās!