EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.04.05.

Daugavpilī notiks konference “Lasīsim un rakstīsim pirms skolas”

Papildinformācija:

Ruta Kaņepēja
Latvijas pirmsskolas izglītības asociācijas prezidente
Kauguru iela 5, Rīga, LV - 1046
T. 9263402, E: pia@dot.lv
Šodien un rīt, 27. un 28. aprīlī Daugavpilī, Tehniskās universitātes zālē, Smilšu ielā 90 notiks Latvijas pirmsskolas izglītības asociācijas konference „Lasīsim un rakstīsim pirms skolas”. Tā tiek rīkota starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” ietvaros, kuras laikā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kā arī organizācijas visā Latvijā rīko pasākumus ar mērķi aktualizēt dialogu un sadarbību, kas nodrošinātu kvalitatīvas izglītības pieejamību visiem iedzīvotājiem.


Konferencē „Lasīsim un rakstīsim pirms skolas” tās dalībnieki izteiks viedokli un dalīsies pieredzē par to, kā nodrošināt bērna interesi darboties lasīšanas un rakstīšanas prasmju apguvē. Īpaša uzmanība tiks veltīta diviem jautājumiem – kad sākt bērna iepazīstināšanu ar burtu pasauli un kā to darīt, ja bērns elementāras prasmes sāk apgūt tikai piecu gadu vecumā.


27. aprīļa darba kārtībā paredzēts, ka Latvijas pirmsskolas izglītības asociācijas prezidente, LU profesore Ruta Kaņepēja, LU Latgales filiāles vadītāja profesore Emīlija Černova, skolotājas Jeļena Šķerbinovskaja, Mārīte Dūma, Silvija Bērziņa u.c. skolotājas uzstāsies ar lasījumiem par bērna sagatavošanu skolai, skolotāja un bērna sadarbību, bērna motivēšanu lasīšanai un lasītā teksta izpratnes veidošanu, kā arī par lasītprasmes veidošanos programmas “Soli pa solim” skatījumā.
Konferences „Lasīsim un rakstīsim pirms skolas” dalībnieki strādās arī sešās tematiskajās darba grupās: rakstītprasmes un lasītprasmes veidošana jaunākajās grupās (krievu val.); rakstītprasmes un lasītprasmes veidošana jaunākajās grupās; lasīšana un rakstīšana vecākajās grupās; rokas sagatavošana rakstīšanai un rakstītmācīšanās; lasīt un rakstītmācīšanās jaukta vecuma grupā; pirkstiņu rotaļas burtu apguvē 5-6 gadīgo bērnu grupā.


28. aprīlī ziņojumus par emocioālo inteliģenci, pozitīva klimata veidošanu rīta cēlienā, psiholoģisko gatavību skolai lasīs docents Vitālijs Raščevskis un pirmsskolas vadītāja Indra Konstantinova, bet par OMEP (Pasaules organizācija pirmskolas izglītībai) Eiropas aktualitātēm sniegs informāciju Ruta Kaņepēja. Konferences otrajā dienā notiks arī diskusija par problēmām un risinājumiem bērnu sagatavošanā skolai .


„Pašlaik Latvijā aktuāla ir bērnu socializācija, bērnu pieredzes veidošana, priekšstatu par apkārtējo pasauli paplašināšana. Tas, protams, ietver arī lasīšanu un rakstīšanu,” stāsta Latvijas pirmsskolas izglītības asociācijas prezidente Ruta Kaņepēja. „Skolotāji bērnu lasīt un rakstīt prasmju veidošanā izmanto dažādas metodes un paņēmienus, bet ļoti svarīgi ir saprast sistēmu šo prasmju veidošanā, jo tā ir daļa no bērna apkārtējās pasaules,” viņa uzsver.


Latvijas pirmsskolas izglītības asociācija OMEP ietvaros darbojas kopš 1991. gada.

Lejuplādējamie dokumenti: