EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.11.09.

Darvins mūsdienās” izstāde Latvijas Dabas muzejā, Rīgā no 4.novembra līdz 6.decembrim.


“Cilvēks, kurš var izšķiest stundu savas dzīves laika, nav vēl atklājis īsto dzīves vērtību.” Čarlzs Darvins

Britu padomes starptautiskā programma “Darwin Now” jeb “Darvins mūsdienās”, sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju, piedāvā izstādi par Čarzla Darvina dzīvi un darbiem. Izstāde notiks Latvijas Dabas muzejā no 4.novembra līdz 6.decembrim. Ar šo izstādi tiek aizsākta plaša pasākumu un aktivitāšu programma, kas aicinās izvērtēt Darvina evolūcijas teorijas dažādo aspektu izpausmes mūsdienās. Darvinam, kurš dzimis 1809. gadā, bija 50 gadi, kad viņš publicēja, iespējams, populārāko zinātnisko darbu, kāds jebkad sarakstīts.

Tādēļ 2009. gadā tiek svinēta viņa divsimtā dzimšanas diena un 150 gadi, kopš publicēta „Sugu izcelšanās dabiskās izlases ceļā”. Izstādē tiks piedāvāts ieskats Darvina dzīvē, kā pētnieks nonācis pie savas sensacionālās atklājumu teorijas un kā viņa idejas joprojām ietekmē mūsdienu zinātnes un sabiedrības dzīvi. Izstādes mērķis ir izpētīt kā evolūcijas teorija ietekmē mūsdienu pasauli, moderno zinātni, kā šī teorija ietekmējusi izcilus zinātniekus un sniedz ieskatu pētnieka vairāku gadu ceļojumā, kurā pētnieks izpētot neskaitāmas dzīvnieku sugas un balstoties uz šajā ceļojumā gūto pieredzi, izstrādāja dabiskās izlases teoriju.

“Darvins mūsdienās” ir Britu padomes starptautiska programma, kura 2009.gadā tiek īstenota vairāk kā 45 valstīs visā pasaulē. Īpaša uzmanība Britu padomes programmā “Darvins mūsdienās” ir veltīta jauniešu auditorijas iesaistīšanai un izglītošanai, aicinot nākotnes pasaules veidotājus kritiski izvērtēt evolūcijas teorijas dažādo aspektu izpausmes mūsdienās.

Papildu informācija par projekta “Darvins mūsdienās” norisēm atrodama Britu padomes mājas lapā: www.britishcouncil.org/latvia-projects-darwin-now

Par projektu “Darvins mūsdienās” “Darvins mūsdienās” ir starptautiska programma, kas ietver pasākumu kopumu Čarlza Darvina 200.jubilejas un viņa publikācijas “Sugu izcelšanās dabiskās izlases ceļā” 150.gadadienas aktualizēšanai Latvijā. Programmu Latvijā īsteno Britu padome Latvijā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Universitātes (LU) Kognitīvo zinātņu un semantikas centrs, Latvijas bioloģijas skolotāju asociācija, LU Bioloģijas fakultātes studentu pašpārvalde un Debašu klubs. 2009.gadā programma tiek īstenota vairāk kā 45 valstīs visā pasaulē ar mērķi ir izvērtēt Darvina evolūcijas ideju ietekmi uz mūsdienu bioloģiju, medicīnu un sabiedrību. Tā ietver plašu izglītojošu kampaņu Interneta vidē, ceļojošo izstādi, jauniešu samitu Londonas Dabas vēstures muzejā, Britu zinātnes festivālu Gildfordā un Darvinam veltītu semināru Nacionālajā zinātnes mācību centrā Jorkā. Programmas kulminācija plānota “Aleksandrijas konferencē Aleksandrijas bibliotēkā Ēģiptē šā gada 14.-16.novembrī, kur uz kopīgu trīs dienu diskusiju par evolūcijas un sabiedrības mijiedarbības tēmām kopā sanāk augstskolu mācībspēki, zinātnes komunikāciju speciālisti un mēdiju pārstāvji. Īpaša uzmanība Britu padomes programmā “Darvins mūsdienās” ir veltīta jauniešu auditorijas iesaistīšanai un izglītošanai, aicinot nākotnes pasaule veidotājus kritiski izvērtēt evolūcijas teorijas dažādo aspektu izpausmes mūsdienās. Vairāk par projektu un tā norisēm Latvijā varat uzzinā Britu padomes mājas lapā: www.britishcouncil.org/latvia-projects-darwin-now Par projekta norisēm citur pasaulē: http://www.britishcouncil.org/darwin