EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.05.06.

Bērnu sapņus novērtē Francijā


Publicēts: "Druva", www.lursoft.lv

Autors: Ilze Kalniņa

Nītaure. Mākslas skolas audzēkņi UNESCO rīkotajā bērnu zīmējumu konkursā "Cauri manam logam sapņi aiziet" ieguvuši ļoti augstu vērtējumu. Alvis Strazdiņš ieguvis 6.vietu, bet Zinta Mača 12.vietu. Konkursā piedalījušies bērni no 30 pasaules valstīm, iesūtot 3000 savu sapņu stāstu. Žūrija vērtējusi simts labākos melnbaltos un krāsainos sapņus, kas pieaugušos uzrunājuši no papīra lapām, no atšķirīga materiāla figūrām un vides objektiem."Alvja un Zintas darbos nav konkrētu tēlu, tās ir asociācijas, košas krāsas. Pat par kompozicionālo izpildījumu man ļoti grūti izteikties, bet darbi ir ļoti interesanti. Viss abstrakts un dziļa, dziļa doma," stāstīja mākslas skolas direktore un pedagoģe Marika Busote - Uzuliņa. Saņemot priecīgo vēsti par nītauriešu sasniegumiem, tika meklētas iespējas, lai uz balvu pasniegšanu varētu ierasties arī darbu autori. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu tas arī izdevās un titulētie mākslinieki kopā ar savu skolotāju vairākas dienas pavadīja katra radoša cilvēka sapņu zemē Francijā. Balvas saņēma Trojā, bet atpūtās Parīzē.


"No UNESCO pārstāvjiem bērni balvā saņēma portfeļus, kas bija pilni ar mākslinieku darba piederumiemkrāsām, otām, papīra blokiem," priecājās Marika.


Gandarījumu par padsmitgadnieku panākumiem pauda arī Nītaures pagasta padomes priekšsēdētāja Inese Meņģele, atzīstot, ka pašvaldība priecājas, ka izdevies lauku pagastā saglabāt mācību iestādi, kur bērniem patīkami pavadīt brīvo laiku.
"Mākslas un mūzikas skolu taču apmeklē bērni, kuriem par šādu darbošanos ir interese. Viņi visi ir talantīgi un šajā vecumā jāļauj izpausties. Pašvaldība, cik nu spēj, viņu intereses arī atbalsta," sprieda Inese Meņģele. Direktore pastāstīja, ka tas nav vienīgais starptautiskais konkurss, kurā piedalās Nītaures jaunie mākslinieki. Atzinība gūta arī citā zīmējumu konkursā Krievijā, Piemaskavā.