EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.08.09.

Baltijas vienotība pagātnē un nākotnē jauniešu skatījumā


No 10. līdz 14. augustam Salacgrīvas vidusskolā notiks nometne „Back for The Future!” jauniešiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Nometni rīko jaunieši un to atbalsta Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Projekts veltīts Baltijas ceļa 20 gadu jubilejai un tā nozīmei mūsdienās. Nometnes laikā dalībnieki veidos plakātus, kurus varēs aplūkot izstādē laukumā pie Latvijas Okupācijas muzeja.

Nometnē paredzēts tikties ar Baltijas Ceļa dalībniekiem, norisināsies lekcijas un diskusijas par Baltijas Ceļa norisi un vēsturisko kontekstu. Jaunieši apkopos pirms semināra savās veiktās intervijas par Baltija Ceļa nozīmi šobrīd. Projekta gaitā iegūtās atziņas un idejas tiks atainotas plakātos. Plašāka publika ar plakātiem varēs iepazīties izstādē laukumā pie Latvijas Okupācijas muzeja, sākot ar 20. augustu.

Nometnes viesi būs UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa un muzeja vēsturnieks Richards Pētersons, kā arī divi laikabiedri ar netradicionālām liecībām par Baltijas Ceļu – Juris Erdmanis-Hermanis un Eduards Ādmīdiņš.

Okupācijas muzeja Izglītības programmas vadītāja Danute Dūra: „Tiek uzskatīts, ka jaunieši nezina un neinteresējas par vēsturi. Man prieks, ka šis projekts pierāda pretējo – jaunieši ir motivēti izprast vēsturi un sniegt savu interpretāciju. Jaunieši, kas rīko šo nometi, ir kā tilts starp vidējo un visjaunāko paaudzi, jo, paši izprotot vēsturi, viņi spēj to skaidrot citiem.”

Kā zināms, akcijas Baltijas Ceļš dokumentārais mantojums šā gada 30. jūlijā ar starptautiskās ekspertu padomes lēmumu iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Baltijas valstu kopīgi sagatavotajā nominācijā„Baltijas Ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”, kas tika iesniegta iekļaušanai UNESCO reģistrā, apkopota virkne materiālu, kas liecina par 1989. gada 23. augusta notikumiem Baltijā – dokumenti, fotogrāfijas, video u.c. dokumentārais mantojums. Ar tiem var iepazīties speciāli šim nolūkam sagatavotajā mājas lapā www.balticway.net. Tur pieejama arī informācija par visiem Baltijas Ceļam veltītajiem 20 gadu atceres pasākumiem, kas notiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šā gada augustā.

Papildus informācija:
Raivis Kalniņš, projekta koordinators, mob.: 26 29 99 28, e-pasts: kalninsraivis@gmail.com;

Danute Dūra, muzeja Izglītības programmas vadītāja, mob.: 29 18 45 94, e-pasts: danute@omf.lv

Informāciju sagatavoja: Lāsma Graudiņa, mob: 29 75 65 97