EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
24.08.09.

Baltijas valstu premjeri paraksta deklarāciju par godu Baltijas ceļa 20.gadadienai


Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri svētdien Viļņā parakstīja Baltijas Ministru padomes Premjerministru padomes kopīgo deklarāciju par godu Baltijas ceļa 20.gadadienai.

Svinīgā ceremonija notika Viļņā, Ģedimina kalna Pils tornī. Deklarāciju parakstīja Igaunijas premjerministrs Andrus Ansips, Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Lietuvas premjerministrs Andrjus Kubiļus.

„„Baltijas ceļš” bija unikāla un miermīlīga demonstrācija, 1989.gada 23.augustā trīs valstu tautām izveidojot cilvēku ķēdi 600 km garu garumā un paužot vienotību šo tautu brīvības centienos, kā rezultātā Baltijas valstis atguva neatkarību un notika būtiskas pārmaiņas Eiropas un pasaules jaunāko laiku vēsturē. Nesen pieņemtais lēmums par „Baltijas ceļa” iekļaušanu UNESCO programmā “Pasaules mantojums” apliecina šī vēsturiskā notikuma ievērojamo nozīmi,” uzsvērts deklarācijā.

Baltijas premjeri deklarācijā arī pauda atbalstu iniciatīvai pasludināt 23.augustu par Eiropas staļinisma un nacisma upuru piemiņas dienu.

„Igaunija, Latvija un Lietuva turpinās kopīgi strādāt pie vēsturiskās atmiņas saglabāšanas un godīgas un atklātas Eiropas 20.gadsimta totalitārā mantojuma apzināšanas. “Baltijas ceļš” un tam sekojošā trīs valstu neatkarības atgūšana sāka jaunu posmu Baltijas valstu sadarbībā, kas īpaši veiksmīgi īstenojās eiroatlantiskās integrācijas procesā. Baltijas valstu premjerministri pauž stingru apņemšanos arī turpmāk stiprināt šo valstu saiknes ES un NATO politikas veidošanā, pamatojoties uz Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopīgajām vērtībām un stratēģiskajām interesēm,” teikts deklarācijā.

www.DELFI.lv