EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.08.09.

Baltijas Ceļa 20. gadadienai veltītie pasākumi Latvijas Okupācijas muzejā


Ceturtdien, 20. augustā plkst. 16:00 Latvijas Okupācijas muzejā tiks atklāta Baltijas Ceļam veltīta izstāde „Baltijas Ceļš: Skats no malas”. Tās atklāšanā piedalīsies arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Baltijas Ceļa 20. gadadienas pasākumu ietvaros Okupācijas muzeja priekša jau no priekšpusdienas notiks dažādi pasākumi un nodarbības. Strēlnieku laukuma pusē būs apskatāms arī Hansa Martina Flaišera (Hans Martin Fleischer) Berlīnes mūra daļas atdarinājums kokā, ko viņš izgatavojis par godu 20. mūra krišanas gadadienai. Mūra daļa ir veidota no koka un stiropora mērogā 1:1 kopā ar grafiti, kurā attēlots aicinājums atbrīvot Baltijas valstis. Ar 70 kilogramus smago mūra daļas kopiju uz sava auto laivas piekabes Flaišers jau vairākas nedēļas ceļo pa Eiropu.

Savukārt laukumā pie muzeja ieejas tiks izstādīta arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauniešu kopīgi veidotā plakātu izstāde. Plakātos atspoguļots jauniešu viedoklis par Baltijas Ceļa nozīmību šodien, kas veidojies projekta „Back for the Future!” ietvaros – aptaujājot Baltijas Ceļa dalībniekus, iejūtoties tā laika situācijā un vērtējot tā laika notikumus. Šī izstāde pie Okupācijas muzeja būs apskatāma līdz pat 2009. gada novembrim.

Jau ziņots, ka UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskā ekspertu padome apstiprinājusi akcijas Baltijas Ceļš dokumentārā mantojuma iekļaušanu UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Baltijas valstu kopīgi sagatavotā nominācija „Baltijas Ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības” UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajam reģistram tika iesniegta 2008. gadā, un tajā apkopota virkne materiālu, kas liecina par 1989. gada 23. augusta notikumiem Baltijā – dokumenti, fotogrāfijas, video u.c. dokumentārais mantojums.

Atzīmējot akcijas Baltijas Ceļš 20. gadadienu, šā gada augustā notiek vairāki dažādu institūciju un organizāciju rīkoti pasākumi, tajā skaitā arī ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) atbalstu. Visu pasākumu saraksts pieejams internetā – www.balticway.net

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv