EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
04.11.07.

Atzīmēs Starptautisko skolotāju dienuŠā gada 5. oktobris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā skolotāju diena. Arī Latvijā laikā no 4. līdz 7. oktobrim notiek izglītībai veltīti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkoti un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) atbalstīti pasākumi.

Ik gadu Starptautisko skolotāju dienu pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē, lai suminātu skolotājus un uzsvērtu viņu lomu kvalitatīvas izglītības sniegšanā.

Šogad visā pasaulē skolotāju diena veltīta tematam par efektīvas izglītošanas iespējām un nozīmi, uzmanību pievēršot tam, ka „daudzās valstīs ne visiem bērniem ir iespēja apmeklēt skolu un apgūt pat elementāras literārās un eksaktās pamatiemaņas, un iemesls tam ir fakts, ka vienkārši trūkst kvalificētu pasniedzēju” – tā norāda UNESCO ģenerālsekretārs Koičiro Matsura (Koïchiro Matsuura). Viņš arī uzsver, ka tas atstāj negatīvu iespaidu ne tikai uz konkrēta bērna nākotni, bet uz sabiedrības attīstību kopumā.

UNESCO ģenerālsekretāra Koičiro Matsuras uzruna Starptautiskajā skolotāju dienā.

No 4. līdz 6. oktobrim, viesnīcā „Islande Hotel”, Ķīpsalas ielā 20, Rīgā Austrumeiropas izglītības nozares speciālisti no aptuveni 20 valstīm tiksies apaļā galda diskusijās LIZDA rīkotā forumā par profesionālo izglītību un arodapmācību, arodbiedrībām un to struktūru, kā arī par pirmskolas izglītību. Forums tiks atklāts ar Purvciema arodskolas un Rīgas 45. vidusskolas audzēkņu rīkotu modes skati Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā šā gada 4. oktobrī.

Savukārt, sestdien, 6. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notiks IZM rīkots Latvijas Pedagogu forums, kura laikā notiks arī izcilu izglītības un zinātnes darbinieku apbalvošana ar IZM Goda diplomu un prēmiju 500 latu apmērā.


Papildinformācija:
Baiba Moļņika
UNESCO LNK Izglītības programmas vadītāja
T. 7325109, 67325109
E. baiba@unesco.lv