EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
23.02.09.

Atklāta konkursa LIDICE darbu izstāde Rātsnamā


No šodienas, 23. februāra līdz 6. martam Rātsnamā, Rātslaukumā 1, Rīgā apskatāma 37. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa LIDICE darbu izstāde.

Starptautiskais bērnu mākslas konkurss – izstāde LIDICE pasaulē tiek rīkots jau kopš 1960. gadu beigām. Tā aizsākta Čehijas pilsētā Lidicē, ik gadu pieminot pilsētā 1942. gadā nacistu nogalinātos bērnus, kā arī visus pasaules bērnus, kuri cietuši vai gājuši bojā karos un konfliktos. Kopš 1972. gada konkurss tiek organizēts arī starptautiski, un šobrīd tas vieno bērnus jau no 48 dažādām pasaules valstīm.

Latvijas bērni konkursā piedalās kopš 2000. gada, un gadu gaitā tā tēmas ir kļuvušas par nozīmīgu daudzu Latvijas mākslas skolu, pulciņu un darbnīcu iedvesmas avotu. Radošās izpausmes tehnikā nav ierobežojumu, un ikviens bērns tiek aicināts piedalīties gan ar zīmējumiem, gan tekstilijām, gan ar plastiku un fotogrāfijām.

Konkursa tēmas ik gadu tiek noteiktas kopā ar UNESCO Čehijas Nacionālo komisiju atbilstoši UNESCO pasaules attiecīgā gada prioritātēm.

Šī, 37. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa – izstādes LIDICE tēma ir „Atklāj sev Visumu!”, jo šis gads UNESCO kalendārā tiek atzīmēts kā Starptautiskais astronomijas gads. Tāpēc konkursam iesniegtie darbi ir veltīti Starptautiskajam astronomijas gadam un tematiem par Visumu.

6. martā tiks apbalvoti konkursa uzvarētāji un sumināti tā dalībnieki. Arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sveiks savus favorītus – konkursa LIDICE dalībniekus.

Par Starptautisko astronomijas gadu pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts šis – 2009. gads, un tam veltīto izglītojošo un informatīvo pasākumu mērķis visā pasaulē ir atzīmēt 400. gadadienu, kopš Galileo Galilejs pavērsa teleskopu pret debesīm, iezīmējot jaunu posmu cilvēces izpratnē par Saules sistēmu un Visumu.

Arī Latvijā Starptautiskā astronomijas gada ietvaros iecerētas dažādas aktivitātes – publisku debess demonstrējumu akcijas dažādās Latvijas pilsētās, jau minētais astronomijai un kosmosam veltītais 37. starptautiskā bērnu mākslas konkurss LIDICE, vispasaules akcija „100 stundas ar astronomiju", astronomijas nometne, astronomu semināri, Mēness aptumsuma un meteoru novērojumi, konference „Astronomija Latvijā” u.c. Pasākumi ir atvērti, un tajos piedalīties un Starptautiskā astronomijas gada norisēs iesaistīties aicināts ikviens interesents.

Informācija par 37. Starptautisko bērnu mākslas konkursu – izstādi LIDICE:
http://www.lidice-memorial.cz/vystava/36/index-ocen_en.html
http://www.vjic.gov.lv/?sadala=686

Informācija par Starptautisko astronomijas gadu un aktivitātēm Latvijā:
www.astronomija2009.lv


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr.: + (371) 29109268
E-pasts: liene@tels.lv