EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
21.02.08.

Atklās foto izstādi par iekļaujošo izglītību „Ceļš uz nākotni”


Svētdien, 24. februārī plkst. 18:00 mediju pārstāvji un visi interesenti aicināti uz Latvijas Universitāti (LU), kur notiks fotoizstādes „Ceļš uz nākotni” atklāšana. Šī izstāde veltīta 25. – 26. februārī gaidāmajai starptautiskajai UNESCO konferencei “Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”, kas notiks Rīgā.

Izstādes mērķis ir ar fotogrāfijas palīdzību stāstīt par iekļaujošo izglītību, pievērst sabiedrības uzmanību bērniem un jauniešiem, kuri ir atšķirīgi, kuriem nepieciešama īpaša pieeja un mācību metodes. Izstādes darbu autori ir Rīgas Tehniskās jaunrades nama „ANNAS2” foto pulciņa audzēkņi fotogrāfes Guntas Andersones vadībā.

Katrs izstādes darbu autors apmeklētājiem piedāvā ne tikai savas fotogrāfijas, bet arī sarunas un intervijas ar darbu radīšanas procesā satiktajiem cilvēkiem, kā arī savas pārdomas.

Izstāde „Ceļš uz nākotni” LU būs apskatāma līdz šā gada 29. februārim.

Pielāgojot foto darbus gaidāmās konferences tematiem, jaunrades nama „ANNAS2” foto pulciņa audzēkņi izveidojuši četrus foto pētījumus.

Pirmais ir stāsts par konkrētu cilvēku, viņa problēmām un to risinājumiem. Par viņa ceļu no izolētības uz integrāciju sabiedrībā. Tā ir viena diena šāda cilvēka dzīvē – rīts, diena skolā, vakars ģimenē. Šis foto pētījums tika veikts Carnikavas speciālajā internātskolā, Jūrmalas sociālās integrācijas centrā, Rīgas 71. vidusskolā un Bērnu un invalīdu sociālās rehabilitācijas centrā.

Otrajā stāstā tiek parādīti sākumskolas vecuma skolēni Jūrmalas Alternatīvajā skolā un Rīgas Valdorfskolā. Autori piedāvā arī sarunas par viņu dienas režīmu, intervijas ar vecākiem.

Trešā foto ekspedīcija notika Daugavpilī, un tā atspoguļo veiksmīgi īstenoto sabiedrības integrācijas programmu.

Ceturtais foto stāsts ir par tiem jaunajiem cilvēkiem „Dzīves prasmju skolā” Balvos un LELB centrā „Roku rokā” Rīgā, kuru dzīves ceļš ir bijis sūrs. Tas ir mēģinājums rast atbildi – kāpēc.

Kopā izstādē būs apskatāmas ap 50 fotogrāfijām.

Papildinformācija:
Gunta Andersone
TJN “ANNAS2” foto pulciņa skolotāja
T: 29102587
E: gandersone@gmail.com