EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.05.07.

Ar semināru un skolu izstādi Jūrmalā noslēgsies UNESCO Asociēto skolu projekts Latvijā 2004. – 2007. gadamŠā gada 8. maijā viesnīcas „Jūrmala SPA Hotel” konferenču centrā, Jūrmalā, Jomas ielā 47/49 no plkst. 10:00 līdz 17:00 ar Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Asociēto skolu projekta nacionālo koordinatoru semināru un noslēguma pasākumu - izstādi tiks atzīmēts UNESCO Asociēto skolu projekta Latvijā 2004. – 2007. gadam darbības noslēgums.

Pasākumu 8.maijā plkst 10:00 atklās izglītības un zinātnes ministre, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidente akadēmiķe Baiba Rivža un UNESCO Asociēto skolu projekta starptautiskā koordinatore Zigrīda Nīdermaijere (Sigrid Niedermayer).

UNESCO Asociēto skolu projekta noslēguma pasākumā Jūrmalā piedalīsies 23 projektā iesaistīto Latvijas skolu direktori un audzēkņi, UNESCO LNK pārstāvji un Asociēto skolu projekta nacionālie koordinatori no Vācijas, Francijas, Kanādas un Slovēnijas, kā arī pārstāvji no daudzām citām – kopumā 30 valstīm, Izglītības un zinātnes ministrijas vadošie darbinieki, Latvijas pilsētu un rajonu izglītības pārvalžu, dažādu nevalstisko un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Pasākuma laikā 8. maijā būs apskatāma izstāde, kurā katra Asociēto skolu projektā iesaistītā skola parādīs savu devumu kopējā projekta darbā. Izstāde notiks viesnīcas „Jūrmala SPA Hotel” konferenču zālē „Valdemārs”, 1. stāvā. Tās atklāšana notiks plkst 15:00. Izstādē tās apmeklētāji varēs iepazīties ar Asociēto skolu projektā iesaistītajām skolām, informāciju par katras skolas pilotprojektu un tā norisi 2004. – 2007. gadā, informāciju par aktivitātēm, kas notikušas skolā saistībā ar UNESCO Asociēto skolu projektu (starptautiskās svinamās dienas, skolu kopējie pasākumi un citas aktivitātes, kam ir tieša saistība ar Jūsu veikto Asociēto skolu projekta ietvaros utt.).

Savukārt plenārsēdē „UNESCO Asociēto skolu projekts pasaulē – kopskats un pasaules valstu pieredze projekta darbā”, kas notiks 8. maijā viesnīcas „Jūrmala SPA Hotel” konferenču zālē “Rainis” un “Aspazija”, UNESCO Asociēto skolu projekta starptautiskā koordinatore Zigrīda Nīdermaijere iepazīstinās ar UNESCO Asociēto skolu projektu un tā aktivitātēm pasaulē, un UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols informēs par UNESCO Asociēto skolu projekta darbu Latvijā 2004. – 2007. gadā.

Ar pieredzi par skolu iesaistīšanos projekta darbā plenārsēdē dalīsies Asociēto skolu projekta nacionālie koordinatori no Vācijas, Francijas, Kanādas un Slovēnijas, bet par Baltijas jūras projekta darbu Latvijā stāstīs Baltijas jūras projekta nacionālā koordinatore, Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) ķīmijas un vides zinību speciāliste Velga Kakse. Savukārt Brocēnu vidusskolas koordinatore UNESCO Asociēto skolu projektā Laura Miķelsone uzstāsies ar lasījumu par nemateriālās kultūras mantojuma jautājumu iekļaušana skolas mācību un audzināšanas darbā UNESCO Asociēto skolu projekta ietvaros.

„Jau vairāk nekā 15 gadus Latvijā darbojas UNESCO Asociēto skolu projekts, kas ir viens no lielākajiem skolu projektiem pasaulē, apvienojot 180 pasaules valstis ar aptuveni 8 000 izglītības institūcijām. Starptautiskais projekts tika izveidots 1953. gadā, lai UNESCO darbā iesaistītu skolas, ar kuru palīdzību bagātināt mācību saturu un ieviest jaunas, mūsdienīgas mācību metodes, tādējādi uzlabojot izglītības kvalitāti,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols.

Latvijā no 2004. līdz 2007. gadam UNESCO Asociēto skolu projektā ir darbojušās 23 skolas no visiem reģioniem, kas savā ikdienā meklēja veidus un iespējas, kā skolas mācību programmās aktualizēt trīs būtiskus jautājumus – pasaules kultūras un dabas mantojuma saglabāšana, nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un pārmantošana, kā arī ilgtspējīgas attīstības aspektu integrēšana skolas mācību procesā.

„Šo trīs gadu laikā skolotājiem un skolēniem ir bijusi iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes darbam ar projekta jautājumiem, kā arī saņemt ikdienā noderīgus metodiskos materiālus un gūt iespēju piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs. Esam kopīgi darbojušies gan tepat Latvijā, gan arī starptautiski, tādējādi veidojot Latvijas kā atbildīgas valsts tēlu, kurai ir daudz ko piedāvāt citām pasaules valstīm,” norāda Rolands Ozols.Pasākuma programma

Papildinformācija:
Rolands Ozols
UNESCO LNK ģenerālsekretārs
T. 7325109
E. rolands@unesco.lv

Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
T. 29109268
E. liene@tels.lvPlašāk par UNESCO Asociēto skolu projektu lasiet šeit:
http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/asp.html