EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.09.10.

Aicina uz tikšanos ar Pasaules digitālās bibliotēkas direktoru Džonu Van Odenārenu


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) un Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) aicina uz tikšanos ar Pasaules digitālās bibliotēkas (World Digital Library, WDL) direktoru Džonu Van Odenārenu (John Van Oudenaren). Tā notiks piektdien, 17. septembrī plkst. 10:00 LNB Jaunākās periodikas lasītavā.


Džons Van Odenārens uzrunās tikšanās dalībniekus ar Pasaules digitālās bibliotēkas projekta prezentāciju un atbildēs uz jautājumiem par projekta īstenošanu. Tikšanās valoda – angļu.


Sarunā piedalīsies arī LNB direktors, UNESCO LNK prezidents Andris Vilks, kurš iepazīstinās ar UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālā reģistra un Pasaules digitālās bibliotēkas sadarbību. Savukārt LNB Digitālās bibliotēkas nodaļas vadītājs Uldis Zariņš sniegs praktisku informāciju par Latvijas dalību Pasaules digitālās bibliotēkas projektā.


Interesentus uz tikšanos lūdzam pieteikties iepriekš – līdz 16. septembrim UNESCO LNK Sekretariātā pa e-pastu anita@unesco.lv.


Pasaules digitālā bibliotēka darbību sāka 2009. gada aprīlī, internetā piedāvājot brīvu pieeju digitalizētiem pasaules kultūras vēsturē nozīmīgiem materiāliem no visas pasaules. Pasaules digitālās bibliotēkas galvenie mērķi ir paplašināt kultūras satura dažādību internetā, piedāvāt uzticamu resursu skolotāju un zinātnieku darbam, kā arī ikvienam interesentam un veicināt starptautisku un starpkultūru sadarbību. Pasaules digitālās bibliotēkas izveidi 2005. gadā ierosināja Amerikas Savienoto Valstu Kongresa bibliotēka, un iecere tika īstenota ar UNESCO atbalstu.


Vairāk informācijas par Pasaules digitālo bibliotēku – www.wdl.org.


LNB ir viens no Pasaules digitālās bibliotēkas projekta partneriem. 2010. gadā sākts darbs pie UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālajā reģistrā iekļautā dokumentārā mantojuma ievietošanas Pasaules digitālajā bibliotēkā.


Vairāk par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālo reģistru – www.atmina.unesco.org.


Papildinformācija:
Anita Vaivade
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija
Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja
Tālr.: + (371) 67325109
E-pasts: anita@unesco.lv