EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.01.11.

Aicina pieteikties UNESCO/L`ORÉAL Latvijas stipendijām „Sievietēm zinātnē”


Līdz 16. martam Latvijas dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces var iesniegt pieteikumus stipendijai „Sievietēm zinātnē”, ko jau septīto gadu piešķir L`ORÉAL ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) atbalstu un kuras Goda Patronese ir Latvijas eksprezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.


Sadarbības protokolu par 2011. gada UNESCO/L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē” piešķiršanu UNESCO LNK viceprezidents, LR izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, LZA prezidents Juris Ekmanis un L`OREAL Baltic ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia) svinīgi parakstīja šodien, 25. janvārī. Saskaņā ar to L`OREAL Baltic, UNESCO LNK un LZA kopīgi piešķirs stipendijas trim dzīvības zinātņu vai materiālzinātņu jomā strādājošām Latvijas zinātniecēm. Šogad to saņems divas doktorantes līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī viena zinātņu doktore vecumā līdz 40 gadiem – zinātnisko pētījumu veikšanai. Katras stipendijas apmērs ir 4000 latu, un tā paredzēta pētījumu veikšanai Latvijā.


Pieteikumus vērtēs LZA eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā. Līdz šim ir atbalstīts plašs pētījumu klāsts: jaunu zāļvielu un terapiju meklējumi cīņai pret audzējiem, sirds un neirodeģeneratīvajām slimībām, sāpēm, stresu un depresiju, vakcīnu izstrāde pret hepatītu B un dzemdes papilomu, jaunu materiālu meklējumi elektronikas, celtniecības un citām tautsaimniecības jomām, kodolsintēzes iekārtās un ūdeņraža dzinējā izmantojamo materiālu izpēte, cilmes šūnu un citi pētījumi.


Stipendija izveidota LORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas "Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) ietvaros ar mērķi atbalstīt sievietes, kuras veic pētījumus dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā.


Informāciju par pieteikušanos stipendijām pretendentes var saņemt UNESCO LNK Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/science/fwis.html. Tālrunis informācijai: 67325109.

Papildinformācija:
Estere Braķe
Tālrunis: 29122790
E-pasts: estere@latnet.lv