EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.03.10.

Aicina iesaistīties Pasaules ūdens dienai veltītos pasākumos


22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), Vides aizsardzības klubs (VAK) un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts šogad aicina Latvijas skolas, interešu apvienības un organizācijas iesaistīties šai dienai veltītajos pasākumos, kas tiek organizēti ar moto: „Tīrs ūdens veselīgai pasaulei”. Savukārt UNESCO 2010. gadu ir pasludinājis par Starptautisko bioloģiskās daudzveidības gadu ar mērķi pievērst papildus sabiedrības uzmanību vides ilgtspējības nodrošināšanai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai.


Sagaidot Pasaules ūdens dienu, 22. marta plkst. 6:21 VAK jau 14. gadu aicina šo dienu iesākt ar skaistu saullēktu pie kāda tuvumā esoša avota, upes vai ezera. Rīgā visi tiek īpaši aicināti uz Zaķusalu Daugavas krasta pie televīzijas torņa. Savukārt tematiskam sarunām par ūdeni un tā nozīmīgo lomu cilvēku dzīvē noderēs filma „Pieci stāsti par dabu”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu un projekta „Izglītojošu dokumentālo filmu veidošana Latvijas skolām” ietvaros izsūtīta visām Latvijas skolām.


Pasaules ūdens dienā tiek uzsākta arī akcija „Liec upē akmeni”. Ikviens tiek aicināts pievienoties šai iniciatīvai un dot savu ieguldījumu sakoptas, tīras, ilgtspējīgas un bioloģiski daudzveidīgas pasaules saglabāšanā. Piemēram, šīs iniciatīvas ietvaros DAP Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, UNESCO LNK un Vides aizsardzības klubs aicina skolas izpētīt tuvumā esošas upes un organizēt to sakopšanas talkas, tādejādi veicinot upju atjaunošanos un bioloģiskās daudzveidības pieaugumu.


Visā pasaulē 22. marts – Ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1993. gada, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada.


Latvijas skolas, interešu apvienības un organizācijas aicinātas iesaistīties gan Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības gadam, gan Pasaules ūdens dienai veltītos pasākumos, kā arī pašiem kļūt par to organizatoriem, izmantojot ūdens tematiku mācību stundās, iesaistoties dažādās iniciatīvās, veicot pētījumus un rīkojot izstādes, dažādos pasākumos Ūdens nedēļas (22. – 26. marts) un visa gada garumā rosinot bērnu un jauniešu izpratni par dzeramā ūdens nozīmīgumu cilvēcei un šī resursa saudzīgu izmantošanu.


Pieteikšanās dalībai uz saullēkta sagaidīšanu Zaķusalā un papildinformācija:
Elita Kalniņa
VAK viceprezidente
Tālrunis: + (371) 7226042
E-pasts: elita@vak.lv


Papildinformācija par Pasaules ūdens dienu: http://www.worldwaterday2010.info/


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + (371) 29109268
E-pasts: liene@tels.lv