EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.03.11.

27. marts- Starptautiskā teātra diena


Jau 50 gadus pēc Starptautiskā Teātra institūta (ITI UNESCO) iniciatīvas 27. marts tiek atzīmēts kā Starptautiskā teātra diena. ITI Nacionālie centri, aktieri, režisori, teātra darbinieki un cienītāji visā pasaulē atzīmē šos svētkus. Par godu Teātra dienai tiek organizēti visadažādākie pasākumi – gan starptautiski, gan nacionāli.


27. martā arī Rīgā, Siguldā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā un citur Latvijā iedzīvotājus priecēs krāšņi gājieni, radoši pasākumi, interesantas izrādes. Siguldā skatītājiem tiks dota iespēja pašiem kļūt par aktieriem un piedalīties Jura Rijnieka meistarklasē. Lai veicinātu sabiedrības interesi par teātri, daudzi Latvijas teātri šajā dienā rīkos pasākumus un atvērto durvju dienas (piem., Dailes teātris), dāvinnās biļetes mazajiem skatītājiem (piem., Latvijas Leļļu teātris), biļetes uz izrādēm varēs iegādāties ar ievērojamām atlaidēm, saņemt klientu kartes.


Viena no ITI tradīcijām jau daudzus gadus ir Starptautiskās teātra dienas vēstījuma publicēšana. Šajā vēstījumā kāda ietekmīga, pasaulē zināma persona dalās pārdomās par tematiem teātra un miera kultūras kontekstā. 2011. gada vēstījumu pasaulei Starptautiskajā teātra dienā veltījusi Dr. Džesika Kāva no Ugandas. Viņa ir ne tikai sasniegumiem bagāta dramaturģe, aktrise, režisore un teātra zinātniece, bet ieguvusi arī starptautisku atzinību par savu darbību sabiedrības labā. Viņa veic pētījumus par teātra un mediju ietekmes izmantošanu konfliktos un veselības aprūpē.


„Vai jūs esat aizdomājušies, ka teātris varētu būt spēcīgs instruments mieram un konfliktu risināšanai? Kamēr tautas tērē milzīgas naudas summas miera uzturēšanas misijām vardarbības pārņemtajās pasaules vietās, maz uzmanības tiek pievērsts teātrim kā alterntīvai konfilktu transformācijai un kontrolei. Teātris ir līdzeklis ideju aizstāvībai un veicināšanai, to ideju, kuras mēs kopīgi glabājam un par kurām esam gatavi cīnīties, kad tās tiek aizskartas,” savā vēstījumā norāda Dr. Džesika Kāva.


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina gan profesionālos teātrus, gan amatieru teātrus, gan teātra mīļotājus, gan kritiķus, kā arī citus Latvijas iedzīvotājus 27. martā piedalīties plānotajos pasākumos un atzīmēt Starptautisko teātra dienu.


Vairāk informācijas par Starptautisko teātra dienu: http://www.world-theatre-day.org/


Informāciju sagatavoja:
Madara Kāne
UNESCO LNK projektu koordinatore
Tālr. + 371 67325109
E-pasts: madara@unesco.lv