EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
28.01.20.

Vaira Vīķe-Freiberga piedalās UNESCO Starptautiskajā komisijā par izglītības attīstību nākotnē

Futures of Education. Publicitātes attēls

2020. gada 28.-29. janvārī Parīzē pirmo reizi kopā sanāk pēc UNESCO iniciatīvas izveidotā Starptautiskā komisija par izglītības attīstību nākotnē International Commission for the Futures of Education. Pasaulē, kurā pieaug sarežģītība, nenoteiktība un nedrošība, izglītībai ir iespējami dažādi attīstības ceļi jeb dažādas nākotnes, un šis ir izšķiršanās brīdis, kādu nākotni tai izvēlamies.

Starptautiskā komisija pulcē pasaules līmeņa politiķus, izglītības, kultūras un mākslas jomu pārstāvjus, zinātniekus, uzņēmējus un tehnoloģiju ekspertus, lai, mobilizējot zināšanas un cilvēces kolektīvo inteliģenci, kopīgi formulētu izglītības attīstības vīziju 2050.gadam un pēc tā.

UNESCO Starptautiskajā komisijā ir uzaicināta darboties Latvijas Valsts prezidente 1999-2007, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece Vaira Vīķe-Freiberga - starptautiski augstu novērtēta Latvijas politiķe ar ievērojamu pieredzi demokrātijas, sociālā taisnīguma, Eiropas vēstures un kultūras jautājumos, pieredzējusi akadēmiķe un pētniece, daudzu zinātnisku publikāciju autore.

Augsta līmeņa eksperta nominācija šajā komisijā Latvijai kā UNESCO dalībvalstij ir liels pagodinājums un iespēja sniegt nozīmīgu pienesumu globālas izglītības nākotnes vīzijas veidošanā, apliecinot Latvijas līdera potenciālu starptautiskajā izglītības dialogā.

Plānots, ka komisija tiksies trīs reizes: 2020. gada janvārī, 2020. gada septembrī un 2021. gada martā. Raugoties 2050. gada perspektīvā, komisija sagatavos ziņojumu, kurā tiks analizēta  izglītības loma pasaulē,  ņemot vērā tādas globālās tendences kā ģeopolitiskie nemieri, vides degradācija un klimata pārmaiņas, mainīgie cilvēku mobilitātes modeļi un eksponenciālais zinātnisko un tehnoloģisko inovāciju temps. Tiks izvērtēta nākotnes sociālo, ekonomisko, tehnoloģisko un vides izaicinājumu ietekme uz izglītību un piedāvāti ieteikumi rīcībai dažādos politikas līmeņos. 

Gala ziņojums tiks publicēts 2021. gada novembrī. Plašāk par iniciatīvu: https://en.unesco.org/futuresofeducation