EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.10.11.

UNESCO LNK sveic savu Izglītības inovācijas balvas favorīti Ivetu Ratinīku

 

Vakar, 26. oktobrī tika pasniegtas pirmās Latvijas Izglītības inovācijas balvas 2011 par jaunu ideju ieviešanu izglītības un mācību procesā. Balvas pasniedza svinīgā ceremonijā Radisson Blue Hotel Latvija, un tās saņēmējus sveica arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. 
 
UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LMK) ģenerālsekretāra vietniece Sarmīte Pulste pasniedza arī UNESCO LNK specbalvu Āgenskalna valsts ģimnāzijas skolotājai Ivetai Ratinīkai par viesskolotāju tīkla ideju, kas paredz arī vispārējās izglītības skolu pedagogu iesaistīšanu tādā pieredzes apmaiņas procesā, kāds līdz šim jau ir ierasts augstākās izglītības mācību iestādēs.
 
„Iveta Ratinīka ir gatava dalīties savā pieredzē un zināšanās un aicina savus kolēģus darīt to pašu. Mācīties vienam no otra ir svarīgi, jo šajā procesā ieguvēji ir visi – gan tie, kuri pasniedz, gan tie kuri uzklausa. Manuprāt, īpaši pedagoģijā tas ir interesantu secinājumu un praktiski noderīgu atklājumu bagāts process. Tāpēc Ivetas Ratinīkas ideja par viesskolotāju tīkla izveidošanu UNESCO LNK kolektīvam šķita patiesi inovatīva,” stāsta Sarmīte Pulste.
 
UNESCO LNK Inesei Ratinīkai un viņas izvēlētai kompānijai – ģimenei, skolēniem, kolēģiem – dāvina individuālu ekskursiju pa „koka” Rīgu arhitekta Pētera Blūma pavadībā, kurš mūsu galvaspilsētu ļauj iepazīt no sirds puses. „UNESCO LNK iestājas par vērtībām dabā, kultūrā un cilvēkos, un tāpēc arī mūsu balva sasaucas ar Ivetas aicinājumu dalīties ar labāko, kas mums ir,” norāda Sarmīte Pulste.
 
Izglītības inovācijas balvai 2011 tika saņemti 55 pieteikumi no pedagogiem, pedagogu kolektīviem, arī vienas nevalstiskas organizācijas. Iniciatīva par šādas balvas pasniegšanu uzsākta Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” ietvaros.
 
 
Papildinformācija: 
Evija Papule 
Projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja
Tālr. 29340097
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv
 
Sekojiet UNESCO LNK jaunumiem arī Twitter.comDraugiem.lv un Facebook.com!