EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.09.18.

UNESCO: Izglītība ir miera priekšnoteikums pasaulē

Foto: Pixabay.com
UNESCO: Izglītība ir miera priekšnoteikums pasaulē
 
Iesākot jauno mācību gadu, UNESCO atgādina, ka izglītība ir viens no priekšnosacījumiem mieram pasaulē. Šoruden UNESCO ikvienu Latvijā aicina apgūt jaunas zināšanas un prasmes, lai rīkotos ilgtspējīgas pasaules vārdā.
 
“Tie, kas šogad pirmo septembri sagaida apsēžoties skolas solā, jau ir spēruši lielu soli pretī pārmaiņām. Katrs no mums ar savu rīcību ir daļa no lielā uzdevuma – veidot pasauli labāku un ilgtspējīgu. Gan apgūstot zināšanas un prasmes, kas nākotnē ļaus veidot drošāku un iekļaujošāku sabiedrību, gan atbildīgi izturoties pret dabas un kultūras mantojumu, mēs veidosim vidi, kas attīsta katru bērnu un sabiedrību kopumā,” ir pārliecināta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa.
 
Šo redzējumu ietvers arī ikgadējā starptautiskā izglītības akcija - Pasaules lielākā mācību stunda - , kas ikvienu skolēnu aicinās pētīt savu kopienu, apzināt tās vajadzības un rīkoties, lai veicinātu ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu. Šogad UNESCO no mācīšanās aicina pāriet pie rīcības, uzsverot līdzdalības nozīmi kopīgo mērķu sasniegšanā. 
 
Pasaules lielākā mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaikus norisināsies gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis ir kopīgi apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.
 
Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā jau ceturto gadu organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija. To atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp LAPAS – Latvijas platforma attīstības sadarbībai, LAPSA – Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.
 
Plašāka informācija par Pasaules lielāko mācību stundu pieejama starptautiskajā vietnē http://worldslargestlesson.globalgoals.org un vietnē www.skolas.unesco.lv. 
 
Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante
Mob. tālr.: (+371) 29683396 | E-pasts: k.balcare@gmail.com