EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.03.15.

Starptautiskajā izglītības forumā diskutēs par skolu 21.gadsimtā

Piektdien, 13.martā, Radošās darbības nedēļas radi!2015 ietvaros notiks starptautisks izglītības forums “Skola digitālajā laikmetā”. Foruma dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, kādai ir jābūt skolai 21. gadsimtā un kā globalizācijas un straujās tehnoloģiju attīstības laikmetā jēgpilni izmantot tehnoloģijas mācību procesā.

Forumā uzrunu teiks Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Evija Papule, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis un Lielbritānijas vēstniecības vadītājs Īans Frū (Iain Frew).

Foruma dalībnieki kopā ar vieslektoriem no Lielbritānijas un Somijas diskutēs par inovatīvām izglītības tehnoloģijām mācību procesā, pētīs, kā izglītības sistēmā drosmīgi izmantot digitālā laikmeta piedāvātās iespējas, un iepazīsies ar 2016.gadā iecerēto izglītības satura reformu Somijā.

Izglītības iestāžu, radošo pedagogu, nevalstisko organizāciju un citu institūciju stendu prezentācijās būs iespējams iepazīties ar labās prakses piemēriem digitālo prasmju attīstīšanā un izmantošanā mācību procesā, noskaidrot, kā mācību procesā zināšanu veidošanai, sadarbībai un kritiskajai domāšanai tiek izmantotas daudzveidīgas informācijas tehnoloģijas, ar kādiem paņēmieniem notiek tehnoloģiju integrācija mācību procesā, kā skolotāji izmanto skolēnu zināšanas un prasmes, lai šo procesu sekmētu un kā tehnoloģijas palīdz skolēniem kļūt par aktīviem mācību procesa līdzdalībniekiem.

Forumu “Skola digitālajā laikmetā” organizē Britu padome Latvijā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Izglītības attīstības centru un Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā.

Forums norisināsies Biznesa augstskolā Turība, Graudu ielā 68, Rīgā.

Interneta vietnē www.radilatvija.lv  foruma gaitai būs iespējams sekot līdzi tiešsaistē.

Foruma programma: http://www.radilatvija.lv/upload/faili/radi!2013_13.pdf

Stendu prezentācijas: www.radilatvija.lv/upload/faili/radi!2013_8.pdf

Informāciju sagatavoja:
Edīte Olupe,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vad. vietn.
prese@izm.gov.lv
67047834, 29286136