EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
11.01.18.

Starptautiskai balvai par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu izglītībā izvirzīti divi kandidāti no Latvijas

Piektdien, 12. janvārī, noslēdzas kandidātu izvirzīšana UNESCO un Bahreinas karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvai par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izmantošanu izglītībā. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju balvai no Latvijas izvirzījusi nodibinājumu “IT Izglītības fonds" un Transporta un sakaru institūta profesoru Sc. Ing. Borisu Mišnevu.

Balvu kopš 2005. gada piešķir indivīdiem, valsts iestādēm vai nevalstiskajām organizācijām par radošu un inovatīvu pieeju mācīšanas un mācīšanās procesam, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Balva – naudas prēmija 25 000 ASV dolāri un diploms – tiks pasniegta diviem uzvarētājiem UNESCO galvenajā mītnē Parīzē 2018. gada sākumā. Uzvarētājus noteiks UNESCO ģenerāldirektore, ņemot vērā starptautiskās žūrijas ieteikumus. 

Šoreiz balvas vadmotīvs ir “IKT izmantošana kvalitatīvas izglītības pieejamības veicināšanā” (The use of ICTs to increase access to quality education), kas ir cieši saistīts ar Ilgtspējīgas attīstības 4. mērķi: kvalitatīvas un iekļaujošas izglītības nodrošināšana un mūžizglītības iespēju veicināšana visiem.

Plašāka informācija par balvu: http://www.unesco.org/new/en/unesco/themes/icts/ict-in-education-prize/