EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
03.05.18.

Skolēni ANO modelēšanas spēlē meklē risinājumus ilgtspējīgai attīstībai

No 27. līdz 29. aprīlim Jüri, Igaunijā notika ANO modelēšanas spēle, kurā piedalījās jaunieši no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Ekvadoras, Turcijas un Latvijas. Spraigās diskusijās par mediju brīvību, žurnālistu drošību, dzimumu līdztiesību un pirmiedzīvotāju tiesībām tika meklēti risinājumi nozīmīgiem sabiedrības izaicinājumiem. Konferencē tika runāts par vārda brīvības un maldīgas informācijas izplatīšanas kampaņu robežām, par kultūras ietekmi uz cilvēktiesību, īpaši sieviešu un bērnu tiesību, situāciju dažādās valstīs un miesassodu aizliegumu, kā arī par pirmiedzīvotāju kultūru daudzveidību. Kopumā ANO modelēšanas spēlē tika pieņemtas trīs rezolūcijas.

Latviju ANO modelēšanas spēlē pārstāvēja skolēni no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas, Cēsu pilsētas vidusskolas, Jaunsilavas pamatskolas, Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas. Lai piedalītos simulāciju spēlē, jaunieši bija izturējuši nacionālo atlasi un veikuši sagatavošanās darbus, parādot savas intereses un zināšanas diplomātiskajos jautājumos. Pieredze jaunajiem diplomātiem bija atšķirīga – dažiem no jauniešiem šī bijusi pirmā, bet dažiem jau piektā ANO modelēšanas spēle.

ANO modelēšanas spēlei ir vairāki mērķi. Pirmkārt, šis projekts informē jauniešus par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, iepazīstina ar ANO sistēmu, UNESCO un citu ANO aģentūru darbu. Otrkārt, šī spēle iesaista jauniešus pasaules problēmu risināšanā un attīsta līderības, sadarbības, argumentācijas un retorikas prasmes.

ANO modelēšanas spēli organizē UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Projekta aktivitātes Latvijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā u.c. partneri.