EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
16.09.16.

Rīgas ielās dosies kampaņas “Solis pasaulē” atklāšanas gājiens

Uzsākot kampaņu “Solis pasaulē”, 19. septembrī no pulksten 14.30 līdz 15.30 Ekoskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji dosies gājienā ar aicinājumu veicināt sadarbību starp atbildīgajām iestādēm un izglītotājiem ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Gājiens notiks no Latvijas Nacionālās bibliotēkas uz trim ministrijām, kuru darbība saistīta arī ar globālās izglītības veicināšanu – Vides un reģionālās attīstības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Ārlietu ministriju. Vairāk nekā 150 gājiena dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem apliecinās savu apņemšanos izglītot sabiedrību par pasaulē aktuāliem jautājumiem un aicinās ministriju pārstāvjus pievienoties.

Lai šo sadarbību stiprinātu, gājiena dalībnieki tīs milzīgu kamolu – zemeslodes simbolu, kurā katrs iepīs savu pavedienu. Tā būs simboliska apņemšanās īstenot ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus. Ar savu apņemšanos kamola veidošanā tiks aicināti iesaistīties arī ministriju pārstāvji.

Kampaņu “Solis pasaulē” rīko Vides izglītības fonds, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija (LAPSA) un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS). Tā noritēs no septembra līdz novembrim un aicinās iepazīt un īstenot ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķus izglītībā un, atzīmējot to pieņemšanas gadadienu, iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Nozīmīgākie kampaņas pasākumi būs UNESCO Globālās rīcības programmas “Izglītība ilgtspējīgai attīstībai” ceļveža atklāšana 19. septembrī un akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, kā arī LAPSA rīkotā Globālās izglītības nedēļa no 1. līdz 12. novembrim un Ekoskolu Rīcības dienas no 7. līdz 13. novembrim.

Papildu informācija:

Edmunds Cepurītis
edmunds.cepuritis@zemesdraugi.lv

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2016. gadā" ietvaros.