EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
05.10.18.

Pasaules Skolotāju diena: Tiesības uz izglītību nozīmē tiesības uz kvalificētu skolotāju

Foto: Unesco.org arhīvs.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (UNESCO LNK) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sveic visus pedagogus Pasaules Skolotāju dienā!

5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules skolotāju diena, lai pateiktos skolotājiem par ieguldīto darbu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā un visas sabiedrības attīstībā. 

Šogad  Pasaules skolotāju diena pēc UNESCO iniciatīvas veltīta tematam: „Tiesības uz izglītību nozīmē tiesības uz kvalificētu skolotāju” ( “The right to education means the right to a qualified teacher,”), lai atgādinātu, cik nozīmīgi ir veicināt izglītības pieejamību un skolotāju profesionālo pilnveidi, jo skolotājs ir virzošais spēks katra indivīda un sabiedrības izaugsmē.

UNESCO LNK uzsver skolotāju svarīgo lomu zināšanu nodrošināšanā, attieksmju veidošanā un vērtību uzstādīšanā, kas ir būtiskākie aspekti pasaules izpratnes veidošanā un spējā rast risinājumus ilgtspējas problēmām sabiedrībā, vidē un ekonomikā.

LIZDA vēl lai izdodas ikdienā nosargāt sirdsdegsmi, radošu garu, iemantot un saglabāt skolēnu un studentu mīlestību un aicina konkursā “Liec savam pedagogam pasmaidīt!” piedalīties ikvienu Latvijas skolēnu, studentu, kā arī skolēnu/studentu grupu daloties ar savu stāstu, bildēm, video, par to kā ir izdevies pārsteigt savu pedagogu Pasaules Skolotāju dienā - 5.oktobrī.

Skolēn, Student - Liec savam arī savam pedagogam pasmaidīt un piedalies konkursā! Uzzināt vairāk: www.lizda.lv

Informāciju sagatavoja:
Juris Aksels Cīrulis, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante