EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.10.20.

Pasaules skolotāju dienā aicina izzināt pedagogu pieredzi, strādājot attālināti

Foto: UNESCO arhīvs.

Pasaules skolotāju dienu sagaidot, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina novērtēt skolotāju darbu un iepazīt pedagogu pieredzi un labās prakses piemērus, pārvarot Covid-19 krīzes laikā radušos izaicinājumus.

“Ir svarīgi pateikties tiem, kuru darbs maina sabiedrību un pasauli. It īpaši tik neparedzamā un mainīgā laikā, kad skolotājs ir tas, kuram jābūt gatavam efektīvi reaģēt uz izaicinājumiem sabiedrībā un apkārtējā vidē. Šogad Pasaules skolotāju dienā UNESCO mudina godināt skolotājus un viņu veikto darbu, paturot prātā, ka arī krīzes apstākļos tieši skolotāji ir tie, kas nepārtraukti turpina veidot nākotni,” uzsver UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Lai spriestu par aktuāliem jautājumiem izglītības jomā un pedagogu darba ikdienā, UNESCO aicina skolotājus un ikvienu izglītības jomas interesentu piedalīties tīmekļsemināros, kas no 5. līdz 12. oktobrim būs pieejami UNESCO internetvietnē. Semināri pievērsīsies tādām tēmām kā attālinātā mācīšanās, skolotāji kā pārmaiņu aģenti, skolotāju darbs krīzes apstākļos un citi.

Pasaules skolotāju dienai veltītā bezmaksas pasākumu programma un informācija par reģistrāciju pieejama šeit: https://en.unesco.org/sites/default/files/wtd-2020-overview-en.pdf.

Atskatoties vēsturē, 5. oktobris ir datums, kurā Parīzē 1966. gadā tika pieņemta UNESCO un Starptautiskās Darba organizācijas rekomendācija par skolotāja statusu, kas ietver skolotāju tiesības un pienākumus globālā mērogā. Kopš 1994. gada UNESCO aicina 5. oktobrī visā pasaulē kopīgi atzīmēt Pasaules skolotāju dienu (World Teachers’ Day), lai sveiktu skolotājus un izceltu viņu nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā.

Par šo un citām UNESCO Starptautiskajām dienām vairāk var uzzināt Gada plānotājā: http://ejuz.lv/gadaplanotaju.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante