EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.03.17.

Noslēdzies XVI starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es Dzīvoju pie jūras 2017”

Ir noslēdzies XVI Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras 2017”, kura tēma šogad bija “Krāsu jūra”. Konkursam tika iesūtīti 3482 darbi no 28 valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Somijas, Rumānijas, Serbijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Moldāvijas, Azerbaidžānas, Krievijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Slovēnijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Kipras, Bulgārijas, Ķīnas, Taizemes, Šrilankas, Bangladešas, Indijas, Indonēzijas un Latvijas.

No ārzemēm tika saņemti 1182 darbi, no Latvijas - 2300 darbi.

Konkursu jau sešpadsmito gadu rīko Jūrmalas mākslas skola, izceļot jūras piekrastes pilsētai - Jūrmalai raksturīgās vērtības: bagātīgo dabas mantojumu – jūras ekosistēmu, kā arī kultūras tradīcijas un dzīvesveidu, kādu piekopj pie jūras dzīvojošie un ar jūru saistītie cilvēki. Konkursā piedalīties aicināti bija bērni un jaunieši, kuri dzīvo piejūras pilsētās, valstīs, kas atrodas pie jūras, vai tie, kuriem tuva ir jūras tematika. Novērtējot konkursā izcelto vērtību nozīmi ilgtspējīgas un iekļaujošas kultūrizglītības īstenošanā, kā arī konkursa starptautisko mērogu, tam piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.

10. martā notika konkursa laureātu apbalvošana un godalgoto darbu izstādes atklāšana Līvu akvaparkā. Konkursa žūrija kopumā piešķīra 20 zelta medaļas, 30 sudraba medaļas, 40 bronzas medaļas un 219 pateicības četrās mākslas kategorijās – glezniecībā, grafikā, tekstilā un datorgrafikā. Tika piešķirtas arī trīs “Lielās balvas” glezniecības, grafikas un tekstila kategorijās. “Lielo balvu” glezniecības kategorijā saņēma Profesionālās kompetences centra Nacionālās mākslu skolas J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkne Elīza Muzikante, tekstila kategorijā – Špoģu mākslas un mūzikas skolas audzēknis Roberts Boļasnikovs, savukārt grafikas kategorijas “Lielā Balva” ceļos uz Slovēniju – Sv. Jura pamatskolas (Osnova šola Sveti Jurij) audzēknim Sebastjanam Gombocam (Sebastijan Gomboc). UNESCO Latvijas Nacionālā komisija piešķīra arī savas simpātiju balvas Emīlam Zandbergam no Talsu mākslas skolas un Sofijai Bessmertnaijai no Čehijas bērnu centra “Voshozden”.

Papildus konkursa žūrija nolēma piešķirt īpašu balvu – iesūtīto darbu izstādi Jūrmalas Mākslas skolā Latvijā un Klaipēdas mākslas skolā Lietuvā divām skolām - Špoģu mākslas un mūzikas skolai Latvijā par izcilām tekstilijām un Sv. Jura pamatskolai Slovēnijā par krāsainām grafikām. Skolu iesūtīto darbu kopējās kolekcijas parāda augstu māksliniecisko un tehnisko sniegumu.

Papildu informācijai:
Dace Ziemele
Jūrmalas Mākslas skolas
direktores vietniece
projektu jautājumos
dace.ziemele@edu.jurmala.lv
+371 67767529