EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.01.16.

Latvijas skolēnu zīmējumi par mieru – UNESCO kalendārā 2016. gadam

Miera tēmai veltīti Latvijas skolēnu zīmējumi rotā konkursa “Darini kalendāru” 2016. gada izdevumu, kas šodien tika prezentēts konkursa noslēguma pasākumā. 12 darbus izvēlējās sabiedrībā zināmi un katrs savā jomā cienīti Latvijas cilvēki, un šodien viņi tikās ar saviem favorītiem – zīmējumu autoriem – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. 

 

Zīmējumus 12 mēnešiem izvēlējās bijusī Valsts prezidete Vaira Vīķe–Freiberga, vides pētnieks Māris Olte, mūziķis Kaspars Zlidnis, pavārs Mārtiņš Sirmais, TV žurnāliste Kristīne Garklāva, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, mūziķis un producents Arstarulsmirus, rakstnieks Jānis Joņevs, gleznotāja Aija Zariņa, UNESCO LNK prezidente kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, kā arī konkursa “Darini kalendāru” patrons Eiropas attīstības gada labās gribas vēstnieks Andris Piebalgs.

Katrs no šiem cilvēkiem papildināja izvēlētos zīmējumus arī ar savām pārdomām par mieru, un šie moto vai novēlējumi ir publicēti jaunajā – 2016. gada kalendārā.

Piemēram, Kaspars Zlidnis saka: “Bērniem piemīt labestīgs pasaules skatījums. Pasaule nemainās, bet, cilvēkam pieaugot, mainās uztvere. Miers atkarīgs no domām, no uztveres, kā mēs redzam cilvēkus un pasauli mums apkārt.” Savukārt Rūta Dimanta aicina: “Mieru nevar izdomāt, saplānot, uzspiest vai ieviest. Miers ir mīlestība, kas mājo mūsos katrā, un mūsu katra atbildība ir šo mīlestību dot tālāk!”

2016. gada kalendāra ilustrācijām izvēlēto 12 darbu autori ir:
Elīna Glaudiņa, Railija Ragaine, Kristiāna Krūmiņa, Linda Roščenkova (9 gadi, Jēkabpils pamatskola) – izvēlējās Andris Piebalgs;
Samanta Engere (16 gadi, Rūjienas vidusskola) – izvēlējās Māris Olte;
Anete Goldmane (8 gadi, Mārupes pamatskola) – izvēlējās Kaspars Zlidnis;
Artūrs Taube (8 gadi, Zvejniekciema vidusskola) – izvēlējās Mārtiņš Sirmais;
Madara Krone (11 gadi, Raunas vidusskola) – izvēlējās prof. Dr. Vaira Vīķe–Freiberga;
Karīna Eva Putirska un Katrīna Bērziņa (13 gadi, Mārupes mūzikas un mākslas skola) – izvēlējās Kristīne Garklāva;
Paula Lāce (7 gadi, Mārupes pamatskola) – izvēlējās Rūta Dimanta;
Viktorija Petrova (12 gadi, J. Soikāna Ludzas mākslas skola) – izvēlējās Arstarulsmirus;
Samanta Pavļika (12 gadi, Rūjienas vidusskola) – izvēlējās Dace Melbārde;
Sendija Pole (10 gadi, Bauskas pilsētas pamatskola) – izvēlējās Jānis Joņevs;
Amanda Dombrovska (18 gadi, Brocēnu vidusskola) – izvēlējās Aivars Gribusts;
Luīze Zuzanna Kalnroze (10 gadi, Rīgas Katoļu ģimnāzija) – izvēlējās Aija Zariņa.

Zīmējums kalendāra vākam tika izraudzīts interneta balsojumā www.darini.lv, un tā autori ir Ritvars Vjakse un Sintija Verza (11 gadi, Riebiņu vidusskola).

2016. gada kalendārs ir jau ceturtais UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un izglītības uzņēmuma “Lielvārds” rīkotā konkursa “Darini kalendāru” sērijā, un šoreiz jaunieši tika aicināti pievērsties, aizdomāties un analizēt UNESCO Statūtos ietverto domu par mieru, kam jāsākas cilvēku prātos. Dalībnieki vizuāli pauda savu miera izpratni, izmantojot informācijas tehnoloģijas. Šogad konkursam tika pieteikts rekordliels skaits zīmējumu – vairāk nekā 350.

Paildu informācija:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. 29109268
E-pasts liene@krivena.lv