EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.07.15.

Latvijā viesosies mākslas izglītības eksperts Ernsts Vāgners

11. un 12. jūlijā Latvijā viesosies profesors Ernsts Vāgners – UNESCO Vācijas Nacionālās komisijas Kultūras padomes priekšsēdētājs, mākslas izglītības eksperts. Viņš tiksies ar Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāres p.i. Baibu Moļņiku un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvjiem, kā arī piedalīsies Latvijas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumos.

Profesors Vāgners tiksies ar Baibu Moļņiku un Guntaru Catlaku, lai pārrunātu aktuālos jautājumus mākstas izglītības attīstībā, kā arī kultūras izpratnes un izpausmju kompetences veidošanā. Ernsts Vāgners ir konsultants Eiropas Komisijas izveidotajai darba grupai, kas analizē, kā un vai Eiropas Savienības dalībvalstīs izglītībā ir atspoguļota kultūras izpratnes un izpausmju kompetence, jo īpaši, kā tā tiek iekļauta mācību saturā. Ir iecerēts izstrādāt labās prakses rokasgrāmatu, ko varēs izmantot nacionālā un Eiropas līmeņa izglītības un kultūras politikas veidotāji.

Vāgnera vizīte Latvijā ir iespēja demonstrēt mūsu valsts sasniegumus gan tradīciju kopšanā, gan interešu izglītības attīstīšanā, kas sekmē daudzveidīgas kultūras izpausmes un ir veiksmīgs apliecinājums kultūras spējai būt par sabiedrības attīstības virzītājspēku.

Ernstam Vāgneram ir ievērojama pieredze mākslas un mediju izglītībā. Viņš ir iniciējis un vadījis vairāku nozīmīgu projektu ieviešanu mākslas izglītībā, īstenojot UNESCO vērtību iedzīvināšanu šajā jomā Eiropā. Viņš ir UNESCO observatoriju Europas tīkla idejas autors, un, pateicoties Vāgneram, pirmā observatorija tiks atklāta Vācijā šā gada novembrī.

Profesors apmeklēs arī Latvijas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumus – tautas deju kolektīvu lielkoncertu “Līdz varavīkstei tikt”, noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu...” ģenerālmēģinājumu un dalībnieku svētku gājienu “Ābēcēdē...ūvēzēžē”.

Dziesmu un deju svētku tradīcija Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ir atzīts par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu un iekļauta UNESCO sarakstā, kurā apkopotas nemateriālā kultūras mantojuma izpausmes, kas demonstrē pasaules kultūras mantojuma dažādību.

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr.: 29109268
E-pasts: liene@krivena.lv