EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
31.03.16.

Jaunieši apspriedīs globāli nozīmīgas tēmas ANO simulācijas spēlē

Nozīmīgs starptautisks notikums jauniešu izglītībā – ANO simulācijas spēle notiks no 2. līdz 4. aprīlim Valmierā un Rīgā. Tajā vairāk nekā simts jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas iepazīs ANO darbības pamatprincipus un, simulējot ANO komiteju darbu, runās par civiliedzīvotāju aizsardzību, klimata pārmaiņām, kiberdrošību, dzimumu līdztiesības veicināšanu, kā arī vārda un mediju brīvības nodrošināšanu dažādās pasaules valstīs.

ANO simulācijas spēlei Latvijā dots nosaukums “Stipri jaunieši – mierpilnai pasaulei”, uzsverot, ka tieši jaunieši ir nākamie politikas veidotāji un īstenotāji un ka ir svarīgi viņus iesaistīt šajā procesā, uzklausīt viņu viedokli un idejas jau šodien. Lai spriestu par globāli nozīmīgiem jautājumiem, tie ir jāizprot, tāpēc spēlē iesaistīti augsta līmeņa eksperti no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Aizsardzības ministrijas, VAS ”Latvijas Valsts ceļi”, “Baltijas Mediju izcilības centra”, resursu centra sievietēm “Marta”, biedrības “QUO tu domā?”, informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT.LV”, EWK muzeja Norčēpingā, Zviedrijā u.c.

Jaunieši, darbojoties piecās ANO komitejās un iejūtoties Angolas, Baltkrievijas, Ēģiptes, Ķīnas, Francijas, Vācijas, Zviedrijas, ASV u.c. valstu diplomātu lomās, izstrādās rezolūcijas, kas tiks prezentētas arī simulētā Ģenerālajā asamblejā. Tā notiks Ārlietu ministrijā 4. aprīlī un to ar uzrunu atklās ārlietu ministrs, UNESCO LNK viceprezidents Edgars Rinkēvičs. Jauniešus sveiks tādi augsta līmeņa viesi kā Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgens Perebijnis, Igaunijas vēstnieka vietniece Latvijā Merje Stanciene. Pasākuma noslēgumā jauniešus uzrunās arī Latvijas Republikas kultūras ministre, UNESCO LNK prezidente Dace Melbārde. Viņiem būs iespēja tikties ar diplomātiem, politiķiem un prezentēt savas idejas mierpilnas pasaules veidošanai.

Projekta “Stipri jaunieši – mierpilnai pasaulei” mērķis ir ieinteresēt un iesaistīt jauniešus debatēs un diskusijās par cilvēces attīstībai nozīmīgiem jautājumiem, tādējādi veicinot līderības, sadarbības un problēmu risināšanas prasmes, kā arī prasmi panākt vienošanos, kas nākotnē palīdzēs darboties komandā.

To īsteno UNESCO LNK, UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija sadarbībā ar organizāciju “Sabiedrības iniciatīvu institūts” no Ukrainas. Projektu atbalsta Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Norvēģijas vēstniecība Latvijā, Bērnu vides skola, Jaunrades fonds, Valmieras pilsētas dome, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras sākumskola u.c. Ekspertīzi snieguši arī Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes mācībspēki.

Lejuplādējamie dokumenti: