EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.11.18.

Globālās izglītības nedēļas laikā notiks akcija "Patiesā cena"

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar sadarbības partneriem - Ārlietu ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Zviedrijas vēstniecību, Zviedrijas institūtu, Fashion Revolution un LAPSA, šoruden no 20. līdz 28. novembrim aicina Latvijas izglītības iestādes, bērnu un jauniešu centrus, bibliotēkas, pašvaldības un ikvienu interesentu iesaistīties Globālās izglītības nedēļas (GIN) informatīvi izglītojošā akcijā par ilgtspējīgu attīstību “PATIESĀ CENA” ar fokusu uz modes industriju. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk - ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

Visā Latvijā tiks demonstrēta filma "Patiesā cena" (The True cost), notiks darbnīcas un diskusijas, kā arī tiks īstenoti īpaši pasākumi jauniešiem par drēbju maiņu un bērnudārzniekiem - par rotaļlietu maiņu kā iespēju dzīvot atbildīgi, nepērkot jaunu. Tiks izplatīta arī ikgadējā avīze "Pasaules labākās ziņas", kas šogad veltīta GIN tēmai.

Akcijas mērķis ir iesaistīt iespējami daudz interesentus un kopīgi veidot informatīvi izglītojošas aktivitātes par ilgtspējīgas attīstības jautājumiem (globālā attīstība, vides aizsardzība, sociālais taisīgums u.c.).

Vairāk par akciju sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/Globalasizglitibasnedela/.

Globālās izglītības nedēļa (GIN) šogad notiek 15 Eiropas valstīs. Tās iniciators ir Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs. Latvijā GIN notiek jau piekto gadu, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedru organizācijām un partneriem - augstskolām, izglītības iestādēm un citiem atbalstītājiem reģionos. GIN ietvaros notiek vairāki desmiti pasākumu visā Latvijā, iesaistot simtiem interesentus diskusijās par Latviju un globālo pasauli.

2018.gadā GIN īstenošanu atbalsta Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvia, LAPSA, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Pasākumu detalizēta informācija pieejama zemāk lejuplādējamā programmā.  

Lejuplādējamie dokumenti: