EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.11.18.

Globālās izglītības nedēļā aicina domāt par pārmaiņām pasaulē un līdzdalību

Globālās izglītības nedēļa ir starptautisks pasākums, ko vairāk nekā 15 gadus koordinē Eiropas Padomes Ziemeļu-Dienvidu centrs. Globālās izglītības nedēļā visā Eiropā tiek pievērsta īpaša uzmanība izpratnei par globalizētu pasauli un pilsonisko pozīciju tajā, cieņai pret daudzveidību, starpkultūru komunikācijai un atbildībai par savu rīcību. Globālās izglītības nedēļa Latvijā šogad notiek 20. – 28. novembrī, tās norisi jau piekto gadu pēc kārtas koordinē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un sabiedriskajām organizācijām. Globālās izglītības nedēļas pasākumu organizēšanā iesaistās dažādi sadarbības partneri – skolas, augstskolas, jauniešu centri, bibliotēkas un citi interesenti, kam rūp ilgtspējīga pasaule.

Šī gada Globālās izglītības nedēļas kopsaucējs – Pasaule mainās. Kā ir ar mums?/ The World is changing, what about us?– norāda, ka aktīva līdzdalība ir veids, kā veidojam savu, savas kopienas, valsts un visas pasaules saskaņotu attīstību. Vairāk informācijas par Globālās izglītības nedēļu 2018 ir atrodama Ziemeļu-Dienvidu centra mājaslapā.

Kādus Globālās izglītības nedēļas 2018 pasākumus organizē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte?
LU PPMF Globālās izglītības dienas pasākumi notiks 23.novembrī Imantas 7.līnija – 1, 325.auditorijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00.

Aicinām piedalīties:

10.30 – 12.00 Ievaddiskusija “Manas līdzdalības iespējas skolā, valstī, globālajā pasaulē” (NORDPLUS projekta  „Programma jauno skolotāju atbiruma samazināšanai” – ReTeD ietvaros)

12.00 – 12.30  Uzkodu galds, godīgās tirdzniecības kafija un tēja

12.30 – 13.30  Globālās izglītības dienas atklāšana

13.30 – 15.00  Starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” ideju tirdziņš

15.00 – 15.30  Uzkodu galds, godīgās tirdzniecības kafija un tēja

15.30 – 16.40  Paneļdiskusija “Kāpēc izvēlos līdzdalību?”

16.40 – 17.30  Pieredzes stāsti un diskusijas par līdzdalību vietējā un globālā kopienā

17.30 – 18.00  Globālās izglītības dienas noslēgums un kopbilde

Iesaistoties visos šajos Globālās izglītības dienas pasākumos, varēsi saņemt apliecinājumu par dalību globālās izglītības profesionālās pilnveides seminārā.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību pasākumā piereģistrē šeit: ej.uz/GID2018

 

Kādus Globālās izglītības nedēļas 2018 pasākumus organizē LAPAS?

LAPAS pasaules un personīgo pārmaiņu tematu šī gada Globālās izglītības nedēļas pasākumos apskatīs caur modes industriju un savstarpējām saiknēm. LAPAS aicina aizdomāties, par to, ko velkam mugurā, kas šo apģērbu un citas preces ražo, kā šī ražošana ietekmē pasauli, un uzdod jautājumu, kāpēc apģērba cena laika gaitā samazinās, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēkiem palielinās.

Meklējot atbildi, kāda ir apģērba un citu modes preču patiesā cena, LAPAS organizē dažādus pasākumus:

·      Režisora Endrjū Morgana (Andrew Morgan) dokumentālās filmas “Patiesā cena” (The True Cost) demonstrēšana vairāk nekā 25 Latvijas vietās;

·      Darbnīcas par T-krekliem– to ražošanu, pārdošanu, otrreizēju lietošanu;

·      Pasākums “Brīvbode” (Re-dress)Kaņepes Kultūras centrā 24.novembrī plkst. 14.00 – 18.00, kur varēs apmainīt sev nevajadzīgās drēbes pret citu atnestajām drēbēm, saņemt stila specialista konsultācijas, kā arī noskatīties filmu “Patiesā cena”;

·      Seminārs ar “rotaļlietu maiņas” (Re-Toy) metodikuJelgavā 27.novembrī plkst. 13.00 – 16.00, kur varēs apgūt metodiku, sagatavot materiālus sava “rotaļlietu maiņas” pasākuma organizēšanai, saņemt “starta komplektu” ar materiāliem, un iepazīties, kā šī metodika darbojas praksē Jelgavas rotaļlietu bibliotēkā.

LAPAS  visā Latvijā izplatīs arī avīzi “Pasaules labākās ziņas”, kas šogad veltīta modes industrijai un tās ietekmei no lokālā uz globālo. LAPAS pasākumu īstenošanu atbalsta Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvija. Vairāk informācijas un pieteikšanās dalībai pasākumos vai pasākumu organizēšanai (tiks sagādāts “starta komplekts” ar plakātiem u.c. informāciju) LAPAS mājaslapā.
 

Kādus Globālās izglītības pasākumus var noorganizēt savā izglītības iestādē?

Daži Ziemeļu-Dienvidu centra ieteikumi:

·      Septiņi ieteikumi globālās mācīšanās īstenošanai skolā un klasē,

·      Septiņi ieteikumi Globālās izglītības nedēļas pasākuma organizēšanai,

·      Infolapa,

·      Plakāts,

·      Sava pasākuma publicēšana Ziemeļu-Dienvidu centra mājaslapā.

Seko līdzi Globālās izglītības nedēļas norisēm Latvijā un citās Eiropas valstīs, izmantojot mirkļbirkas: #GlobālāIzglītība, #GlobalEducationWeek, #GEW18, kā arī LAPAS sociālo tīklu kontos LAPAS_LV.

Jautā, ierosini un piedalies: inga@zalabriviba.lv vai laura.buzinska@gmail.com.