EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
07.11.13.

Fināls konkursam par Latvijas dabaszinātnēm „Mēs par Latviju!”

Ar finālu 8. novembrī noslēgsies Latvijas 95. gadadienai veltītais konkurss par Latvijas dabaszinātnēm „Mēs par Latviju!”. Spraigās sacensībās, kas noritēja septiņās kārtās, piedalījās 236 dalībnieki no vairāk nekā 60 Latvijas skolām.

Fināls notiks 8. novembrī plkst. 13:00 Bērnu un jauniešu vides izglītības centrā „Rīgas Dabaszinību skola”, Ernestīnes ielā 8A. Tajā piedalīsies 12 finālisti – seši katrā vecuma grupā. Finālam ikviens interesents var sekot līdzi tiešraidē http://ej.uz/RDS-MesParLatviju.

Konkurss „Mēs par Latviju!” atšķiras no citiem dabaszinību konkursiem, jo tajā netika pārbaudītas dalībnieku zināšanas, bet gan informācijas meklēšanas un izmantošanas prasmes, vienlaikus ļaujot iegūt jaunas zināšanas par nozīmīgiem Latvijas dabaszinātnieku pētījumiem. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnus labāk iepazīt Latvijas dabaszinātnieku atklājumus un to praktisko un zinātnisko nozīmību vides problēmu risināšanā un valsts attīstībā, kā arī sekmēt skolēnu prasmi atrast un izvērtēt informāciju par dažādiem dabaszinātņu jautājumiem, un izmantot to problēmu risināšanā.

Konkursu organizē Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs „Rīgas Dabaszinību skola” sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

„Rīgas Dabaszinību skola” ir vienīgais bērnu un jauniešu vides izglītības centrs Latvijā. Centrā pulciņus apmeklē vairāk nekā 700 audzēkņu. Tā ir arī vides izglītības metodiskais centrs un piedāvā metodisko atbalstu vides izglītības pulciņu skolotājiem.

„Rīgas Dabaszinību skola” ir ilggadēja UNESCO Asociēto skolu projekta skola, kas izceļas ar radošām un interaktīvām mācību metodēm, tādējādi ieinteresējot bērnus pat sarežģītos dabaszinātņu jautājumos. UNESCO Asociēto skolu projektā tā īsteno tematisko virzienu „Izglītība ilgtspējīgai attīstībai”, aicinot dabaszinātnes kopskatīt ar aktuāliem sabiedrības, ekonomikas un kultūras attīstības jautājumiem, kam spilgts pierādījums ir konkurss „Mēs par Latviju!”.

Vairāk informācijas par „Rīgas Dabaszinību skolu” – www.rds.lv.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Kalniņa
Bērnu un jauniešu vides izglītības centra
„Rīgas Dabaszinību skola” direktore
E-pasts: daiga.kalnina@inbox.lv
Tālr.: 29474677