EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.11.15.

Apbalvoti interesantāko mācību stundu autori – Pasaules lielākās mācību stundas akcijas dalībnieki

Foto: Juris Zīģelis

Šodien apbalvotas desmit Latvijas skolas, kas piedalījās UNESCO atbalstītajā Pasaules lielākās mācību stundas akcijā un kuru mācību stundu plāni tiks publicēti akcijas starptautiskajā mājas lapā.

Tās ir: Bauskas sākumskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Olaines 2. vidusskola, Ogres 1. vidusskola, Slokas pamatskola, Liepājas internātpamatskola, Kuldīgas Centra vidusskola un Upesleju internātpamatskola.

Pasaules lielākās mācību stundas akcija norisinājās no 28. septembra līdz 4. oktobrim vienlaicīgi gandrīz 100 valstīs. Mācību stunda tika veltīta globālajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO dalībvalstis apstiprināja septembrī. Tās laikā bērni un jaunieši visā pasaulē kopīgi izglītojās, iepazina globālos izaicinājumus un piedāvāja savus padomus ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Latvijā akcijā UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas, gan citas izglītības iestādes – kopumā 59.

Latvijas skolas īstenoja 139 mācību stundu plānus tādās jomās kā literatūra, fizika, ķīmija, latviešu valoda, mājturība un tehnoloģijas, vēsture, bioloģija un vizuālā māksla. Kopumā tika iesaistīti 3282 skolēni. Aktivākās bijušas 5. un 8. klases.

Visi 59 Latvijā īstenotie mācību stundu plāni pieejami UNESCO ASP skolu mājas lapā.

“Latvijas skolas akcijas laikā izcēlās ar vairākām lietām, piemēram, radīja veiksmīgus mācību priekšmetu integrācijas piemērus, noteica paši savu atbildību planētas aizsargāšanā. Skolēni izvirzīja savus attīstības mērķus pasaulei un salīdzināja ar ANO versiju. Viņi pierādīja, ka ir svarīgi kopt un izmantot to enerģiju kas ir visspēcīgākā un atjaunojamākā – cilvēces izdomas spējas un bagātību. Tieši tāds arī bija Pasaules lielākās mācību stundas akcijas mērķis – mudināt bērnus un jauniešus, lai viņi iesaistās, dzīvo un domā līdzi kopīgas nākotnes veidošanā,” stāsta Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāres p.i.

Pasaules lielākā stunda tika rīkota kā aicinājums pievērst uzmanību globālajiem ilgtspējīgās attīstības mērķiem, kas izstrādāti, apzinoties, ka nekad agrāk pasaules sabiedrība nav bijusi tik ciešā savstarpējā sasaistē, bet vienlaicīgi arī tik ļoti trausla. Tādēļ šie mērķi neuzrunā tikai daļu no valstīm, bet ikvienu jebkur, tai skaitā Latvijā.

Pasaules lielākā mācību stunda ir daļa no kampaņas Projekts – Ikviens (Project Everyone), ko atbalsta UNICEF, UNESCO u.c. ANO aģentūras. Latvijā to koordinē Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO LNK un atbalsta Izglītības attīstības centrs.

Pasaules lielākās mācību stundas dalībnieku godināšana ir viens no Globālās izglītības nedēļas pasākumiem, kas norit no 9. līdz 23. novembrim visā Latvijā.

Papildu informācija:
Ilze Dalbiņa
UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja
Tālr. 67325109
E-pasts i.dalbina@unesco.lv

Akcijas mājas lapa: www.tes.co.uk/worldslargestlesson
Informācija latviešu valodā: www.skolas.unesco.lv