EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
06.11.12.

Aicina bērnus un jauniešus iesaistīties 2013. gada kalendāra izveidē

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina bērnus un jauniešus Latvijā piedalīties zīmējumu konkursā “Darinu kalendāru” un līdzdarboties 2013. gada kalendāra veidošanā, kas veltīts nemateriālajam kultūras mantojumam un Dziesmu un deju svētku tradīcijai.

Konkursu UNESCO LNK rīko sadarbībā ar izdevniecību “Lielvārds” un uzņēmumu “Lielvārds IT”, kā arī Kultūrizglītības un nemateriālā kultūras mantojuma centru, tradicionālās kultūras biedrību “Aprika” un zinātkāres centru “Zili brīnumi”.

2013. gads ritēs XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmē. Nākamgad apritēs arī 10. gadadiena kopš pieņemta UNESCO Konvencija par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un kopš Baltijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas iekļaušanas UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. UNESCO LNK uzskata, ka nemateriālais kultūras mantojums ir viens no avotiem cilvēces radošumam, kultūras izpausmju daudzveidībai un ilgtspējas nodrošināšanai.

„Straujās pārmaiņas sabiedrībā, tehnoloģijas mūsu dzīvē aicina pārdomāt veidus, kā ir saglabājams un nākamajām paaudzēm nododams kultūras mantojums. Tehnoloģijas var kļūt par savdabīgu saikni starp tradīcijām un inovācijām. Tās attīstās un kļūst aizvien draudzīgākas, īpaši bērnu un jauniešu radošo prasmju izkopšanā. Mēs ceram, ka, tuvinot vēsturisko un mūsdienīgo, šis konkurss rosinās skolēnus pievērsties nemateriālā kultūras mantojuma tēmai un izpausties, izmantojot interaktīvās izglītības tehnoloģijas,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika.

Konkursā var piedalīties 1. līdz 9. klases skolēni. Tā dalībnieki aicināti darināt zīmējumus, izmantojot skolā pieejamās interaktīvās tāfeles vai tāfeli zinātkāres centrā „Zili brīnumi”. Darbus konkursam var iesniegt līdz 23. novembrim plkst. 17:00, augšuplādējot interneta vietnē www.darini.lv. Konkursā tiks izvēlēti 13 zīmējumi. 12 darbus izvēlēsies žūrija, bet viens tiks noteikts publiskā balsojumā interneta vietnē www.darini.lv. Šie 13 darbi tiks izmantoti 2013. gada kalendārā.

Svinīgs konkursa atklāšanas pasākums notiks 8. novembrī plkst. 14:00 – 15:00 zinātkāres centrā „Zili brīnumi”, Rīgā, Dzirnavu ielā 67, tirdzniecības centra „Galleria Riga” 6. stāvā. To varēs vērot arī tiešsaistē www.darini.lv.

Konkursa nolikums un informācija par tā norisi pieejama UNESCO LNK interneta vietnē www.unesco.lv un interneta vietnē www.darini.lv.

Papildu informācijai: 67325109