EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi

Rūdolfa Blaumaņa 150.gadadiena

Rūdolfs Blaumanis neapšaubāmi ir viens no nozīmīgākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu autoriem, kas pārliecinoši ierakstījis sevi kopējā pasaules kultūrtelpā. Viņa darbi savā izsmalcinātajā izteiksmē stāv līdzās tā laika zīmīgākajiem Eiropas literātiem, tajā pašā laikā, Blaumanis izkopj savu unikālo manieri literatūrā, neatdarinot laikabiedrus.

Viņa bagātīgais un daudzveidīgais darbs devis pienesumu latviešu literatūras attīstībā, bagātinot mūsu kultūru un izceļot tai raksturīgas vērtības. Rakstnieka literārais mantojums spēcīgi ietekmējis arī citus mākslas žanrus, īpaši teātri, ko tas palīdzējis izkopt līdz jaunai kvalitātes pakāpei.

Blaumanis ir viens no retajiem latviešu rakstniekiem, kas tautas apziņai ir tik tuvs un ieskaņojies tajā caur mums visiem labi pazīstamajiem varoņiem, kas nu jau folklorizējušies. Viņš ir kā latviešu kultūras mantojuma tēvs un kopējās apziņas veidotājs, spējot mazas tautas vārdu, valodu, izteiksmes līdzekļus un stāstus iznest pasaulē. Blaumaņa darbs veicina kultūru daudzveidību un iemieso vispārīgas cilvēciskās vērtības, kas ir nozīmīgas visai cilvēcei, un par kurām iestājas arī UNESCO.