EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
27.02.14.

Teterovskis un Ērenpreiss ar slavenību komandu piedalīsies studentu inženieru sacensībās

Diriģents Ints Teterovskis, velosipēdu restaurators Toms Ērenpreiss, grupas “Iedomu Spārni” soliste Ieva Žēģele un Prakse.lv valdes priekšsēdētājs Jānis Logins izveidojuši slavenību komandu un pieņems izaicinājumu piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu organizācijas BEST-Riga inženieru sacensībās EBEC Riga 2014. Viņiem būs jārisina dažādi uzdevumi un jārod tehniski vai praktiski risinājumi, piemēram, reālai kāda konkrēta uzņēmuma sagatavotai problēmsituācijai.

Sacensības notiks 1. martā RTU, un tajās piedalīsies 150 studenti, komandās sacenšoties par iespēju pārstāvēt RTU EBEC Baltijas inženieru sacensībās šā gada maijā.

Sacensībās piedalīsies arī divas skolēnu komandas, kuras uzvarēja RTU BEST skolēnu inženieru sacensībās. Tās ir Rīgas Klasiskās ģimnāzijas – UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas komanda “Trust me, I’m an engineer!” un Rēzeknes 3. vidusskolas komanda “Asfalta ieklājēji”. 

EBEC Riga tiek organizēts jau 11 gadus, lai RTU studentiem sniegtu iespēju pielietot teorētiskās zināšanas praksē, rodot reālus inženiertehniskus risinājumus aktuālām problēmām. Tādējādi tiek pilnveidotas komandas darba un prezentēšanas prasmes, kā arī attīstīta nestandarta domāšana un kreativitāte.

EBEC Riga 2014 atbalsta Grundfos, Sanistål un Severstaļlat, izdevniecība Dienas žurnāli, Ilustrētā Zinātne, Jaunais Rīgas teātris, Red Bull, Rūķīšu tēja, Pērnes L, Sofrost, Multikino, Bikram Joga, deju studija Easy Dance, Brain Games, Valdo, Fazer, Burbuļnīca.

Sacensībām piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.

Par BEST-Riga
BEST-Riga ir viena no 96 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kas darbojas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga apvieno 40 aktīvus un radošus RTU studentus, kuri īsteno dažādus projektus un darbojas starptautiskā vidē. BEST darbojas jau 25 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un paplašināt zināšanas un pieredzi starptautiskā līmenī.

Sacensību mājaslapa: http://sacensibas.rtu.lv/

Papildu informācija:
Romans Bortkevičs, projekta koordinators
e-pasts: romans.bortkevics@best.rtu.lv; tel.: +371 26569565

Zane Feldmane, BEST-Riga prezidente
e-pasts: zane.feldmane@best.rtu.lv; tel.: +371 25401019