EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
16.10.14.

UNESCO nedēļā: „Baltijas ceļa stāsti” Tautas frontes muzejā

Aktualizējot stāstus par mantojumu, šodien, 16. oktobrī Tautas frontes muzejā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma skolēniem notiek tikšanās ar Daini Īvānu. Tās laikā skolēni tiek iepazīstināti ar muzeja ekspozīciju, par kuru stāsta bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs. Pēc muzeja apmeklējuma plānots kopīgi doties uz Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), lai Daiņa Īvāna Baltijas ceļa stāstu ierakstītu LNB ierakstu studijā.

Šodien LNB ierakstu studijā, atbalstot UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) projektu Baltijas ceļa stāsti savu ceļa stāstu iemūžinās arī bijusī Latvijas Tautas frontes informācijas centra vadītāja Sarmīte Ēlerte.

UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā ir iekļautas Baltijas ceļa nozīmīgākās liecības, kas atspoguļo tā organizēšanu un norisi 1989. gadā. Šo liecību glabātājs Latvijā ir Tautas frontes muzejs. Lai vecinātu sabiedrības izpratni par Baltijas ceļa norisi un atzīmētu tā 25. gadadienu, UNESCO LNK sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā īsteno projektu „Baltijas ceļa stāsti”. Projekta ietvaros ikviens aicināts dokumentēt iedzīvotāju atmiņas par Baltijas ceļu un tā norisi, lai nodrošinātu informācijas pieejamību virtuālajā vidē, bibliotēku un muzeju kolekcijās. Kopš 23. augusta ikviens var ierakstīt savu Baltijas ceļa stāstu gan interneta vietnē www.thebalticway.eu, gan LNB jaunajā ierakstu studijā.

Pirmie savus atmiņu stāstus studijā izstāstīja trīs Baltijas valstu premjerministri, kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, LNB direktors Andris Vilks, bijusī Latvijas diplomāte Aina Nagobads-Ābola un „Europeana 1989” pārstāvis Franks Drauške (Frank Drauschke). Līdz šī gada 30. oktobrim ikvienam interesentam ir iespēja ierunāt savas atmiņas par Baltijas ceļu un tā norisi, dokumentējot un darot pieejamu dzīvo vēsturi arī nākamajām paaudzēm. Lai apmeklētu LNB skaņu ierakstu studiju, iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pastu studija@lnb.lv.

UNESCO Latvijā un pasaulē aktualizē vērtības, kas ir unikālas un saglabājamas gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, tāpēc no šī gada 13. – 19. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) jau ceturto gadu rīko UNESCO nedēļu Latvijā, kas šogad veltīta stāstiem par mantojumu.

Vairāk par UNESCO nedēļu.