EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
19.03.14.

UNESCO LNK ineraktīvā spēlē aicina iepazīt Jāzepa Vītola dzīvi un daiļradi

Šodien, 19. martā, kad vārda dienu svin Jāzepi, starptautiskajā izglītības konferencē “Iespēju tilts izglītībai sākumskolā” UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) atklās interaktīvu spēli – mācību materiālu, kas veltīts komponista Jāzepa Vītola dzīvei un daiļradei.

 

 

 

Šī spēle kā mācību materiāls ir izstrādāts, lai Latvijas skolu bērniem, jauniešiem un viņu pedagogiem būtu iespēja interesantā un interaktīvā veidā iepazīties ar Jāzepa Vītola darbiem un personību, izceļot un novērtējot to mūzikas nodarbībās.

“Iedvesma spēles izveidošanai tapa, vērojot, cik 2013. gadā Latvijā plaši tika atzīmēta latviešu izcilā komponista Jāzepa Vītola 150. gadadiena, kas bija iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā. Mēs ļoti ceram, ka šis mācību materiāls, ko dēvējam par Vītola spēli, un tajā aptvertais tēmu loks būs iespēja runāt un mācīties par Jāzepa Vītola mantojumu un Latvijas kultūras vēsturi daudz plašākā nozīmē. Mēs ticam, ka tā var būt nerimstoša motivācija turpināt muzicēt un dziedāt latviešu valodā, vēstot par savu kultūru pasaulei,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika.

Līdzās nopietniem un svarīgiem jautājumiem spēle piedāvā uzzināt daudz interesantu faktu un atgadījumu no profesora Jāzepa Vītola dzīves. Lai nodrošinātu spēles ilgtspējību, tā izstrādāta divās versijās. Spēli var spēlēt, izmatojot interaktīvo tāfeli vai izdrukājot spēles materiālus un lietojot to kā galda kartīšu spēli.

Vītola spēle pirmo reizi tiks prezentēta izglītības konferencē “Iespēju tilts izglītībai sākumskolā” darbnīcā „Interaktīva spēle mūzikas priekšmeta apguvei „Jāzeps Vītols: personība, dzīve, darbi””. Pēc tam tā būs pieejama Valsts izglītības satura centra mājas lapā internetā – www.visc.gov.lv.

Konference “Iespēju tilts izglītībai sākumskolā” jau ceturto gadu norisināsies 19. martā Valmieras sākumskolā un pulcēs vairāk nekā 400 skolotāju un izglītības politikas veidotāju, lai gūtu jaunas atziņas un dalītos pieredzē, diskutētu par praktiskām pārmaiņām izglītībā un mūsdienu izaicinājumiem jaunas pedagoģijas iespējamībai. Tai būs iespēja sekot līdzi arī tiešraidē www.iespejutilts.lv.

Konferenci organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un izglītības uzņēmums “Lielvārds” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un UNESCO LNK.

Papildu informācija:
Ieva Švarca
UNESCO LNK Kultūras sektora vadītāja
Tālr.: 67325109
E-pasts: i.svarca@unesco.lv